Zeynep Sude Yavuz
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

ORMANDA AYİN Mİ YAPILIYOR?

ORMANDA AYİN Mİ YAPILIYOR?
A- A+ Paylaş
Reklam

Değerli okurlar bu hafta çok ilginç ve alışılmışın dışında bulduğum konudan söz edeceğim sizlere…

Sosyal medyada haberleri okurken bir görüntü ile karşılaştım. Ne olduğunu anlayamadım fakat fotoğrafı yakınlaştırıp incelediğimde kafamda az buçuk bir şeyler oturdu. Nerede çekildi acaba bu görsel diye düşünürken bir baktım ki mevzu bahis konum bizim Bolu ormanları…

Ağaç köklerine kemikler koyulmuş. Dallarla çevrili kuş yuvasına benzer bir çemberin içerisinde de yakıldığı düşünülen bir dal parçası…

Bana ayin bölgesi gibi geldi. Bolu’da ayin? Biraz tuhaf geliyor değil mi? evet biraz tuhaf. Bir sosyal medya kullanıcısı orman gezintisi esnasında karşılaşmış bu görüntülerle. O da bizler gibi meraklar içerisinde kalmış ve diğer kullanıcılar ile paylaşmış görüntüleri. Yorumları okudum. Dalga geçen, ciddiye almayan çok sayıda kullanıcı olmuş. Bolu insanı böyle şeylere alışkın olmadığı için inanmamış tabii. Bazı kullanıcılar da ayin yapıldığını düşünmüş. Fakat ne ayini?

Bazı haber sitelerinde de yazılmış bu haber. 

Sembolik olarak biraz araştırma yaptım ama net sonuca ulaşamadım. Bazı yorumlarda amacı dışı oluşturulduğuna dair yorumlar yapılmış. Birisi bizi ‘keklemek’ için mi oluşturdu bu bölgeyi diye düşünmeden edemedim açıkçası. Kekleme amaçlı yapılsa bile kim bu soğukta saatlerce o bölgeyi oluşturur buna da anlam veremedim pek. 

Tarihsel olarak bakıldığı zaman ise mantıklı bir açıklama bulabiliyorum bu ayinler için. Herkesin kendi inancı, kendi görüşü, kendi düşüncesi. 

Bolu’muz çok değerli bir şehir. Bolu’nun altında başka bir şehir yer aldığını düşünürüm her zaman. Mistik olarak derin geçmişe sahip. Enerjisi çok kuvvetli ki geçmiş dönemlerde de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Gizli ayinler yapan grubun var olduğu düşüncesi çok inandırıcı gelmese de olası bir durum. Bu konu alışılmışın dışında olduğu için çok ilgi çekici. Umarım kısa sürede bir açıklama yapılır. Merak edenler için metnin altına görselleri ekleyeceğim. İncelemek isteyen inceleyebilir.

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir