Zeynep Sude Yavuz
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

BOLU'DA BAKAN TUTULMASI

BOLU'DA BAKAN TUTULMASI
A- A+ Paylaş

Değerli okurlar, yoğun ve güzel bir haftadan herkesi selamlıyorum. Umarım haftanız Bolu’nun havası kadar kararsız geçmiyordur. Geçen yazılarımda üst üste söylediğim ‘Bolu’da seçim havasını göremiyorum’ cümlesini bu hafta kullanmayacağım. Çünkü artık seçim kendi havasını solumamıza izin verdi. Lansmanlar yapıldı. Projeler tanıtıldı. Seçim arabaları caddelerde bangır bangır. Partililer sokak sokak, cadde cadde geziyor. Kaldı iki hafta…

Bolu bu hafta çok değerli insanlarla tanıştı. Yoğun bir bakan programı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı… Gerçekten değerli insanlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol’a destek olmak için esnafları gezdi. Çok güzel ilgi ve çok yoğun bir kalabalık karşıladı onu. AK Parti Teşkilatı zaten kalabalık, Bakan beyin ekibi kalabalık, basın sürüsü, vatandaşlar derken İzzet Baysal Caddesi’nde adeta ordu yürüdü. Daha önce de bakan takibi yapmıştım ama bu takip daha renkli daha farklı bir takipti. 

Haftalardır dillerde dolanan hastane müjdesini bakan beyin ağzından duyduk. 150 yataklı ruh ve sinir hastanesine ilave olarak 600 yataklı şehir hastanesi…Bolu, sağlık alanında attığı her adımda başarıyı yakalıyor. Tabii, Muhammed Emin Demirkol’un il sağlık müdürü olduğu dönemde de yoğun çalışmalar vardı. Özellikle pandemi döneminde sağlık alanında ciddi ilerlemeler kat edildi. Bolu’ya yeni bir hastane yapılırsa gerçekten çok güzel olur. Her şeyin yenisi ve iyisi güzeldir. Kanser hastalarının tedavisinde kullanılan PET/CT cihazının Bolu’ya geleceğini de öğrendik. Bu cihazı biraz araştırdım. Gerçekten sağlık alanında büyük buluşlardan birisi. Bakan beyden söz aldıysak hayırlı olsun demek düşer bize. 

Geri sayım devam ediyor. Heyecanlı süreçler ve yoğun mesailer bizi bekliyor. Bu yoğun programlar Bolu’ya iyi geldi. Umarım bu yoğun programların sonucu da beklenenden çok daha iyi olur. 

Kalın sağlıcakla. İyi haftalar…

 

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir