Yazarlar

Dehidrasyon (hücre susuzluğu) ve Hastalıklar

Hasan Yılmaz

Dehidrasyon (hücre susuzluğu) ve Hastalıklar

  Bugün ki yazımızda devam etmekte olan sağlık ve hastalıklarla alakalı yazı dizimize ehemmiyetine binaen bir ara konuyla devam ediyoruz.

  Japonya, Avrupa ve ABD’de su üzerine yapılmış çok ciddi çalışmalara rastlıyoruz. Bu çalışmaların en çok bilineni ise “Hasta Değil Susuzsunuz” adlı eseriyle, Dr. F. Batmanghelidj’in çalışmalarıdır. Dr. F. Batmanghelidj 22 seneyi aşkın bir süre su üzerine çalışmalar yapmış ve kendi ifadesine göre günümüze kadar TIP dünyasında ki en mühim buluşa imza atmıştır ki bu buluş günümüze kadar geçerli olduğu kabul edilen ve bunun üzerine Tıp’ın bina edildiği varsayımın yanlış olduğunu söylemektedir. Geçerli varsayıma göre vücudun dehidrasyonunu gösteren belirti “Ağız Kuruluğudur”. Dr. F. Batmanghelidj çalışmalarında sadece ağız kuruluğunu dehidrasyonun belirtisi olarak görmenin yanlışlığını ispatlar ve Tıp’ın yeni varsayım üzerine yeniden şekil alması gerektiğini söyler. Yeni varsayıma göre ağız kuruluğuna kadar beklenmesi korkunç bir hatadır ve ağız kuruluğu söz konusu olduğunda vücut ciddi tahribata uğramış ve birçok hastalık oluşmuştur. Aşağıda ki metni Türkçeye çevrilmiş eserden alıntı olarak dikkatinize sunuyoruz.

  Dehidrasyon ve Hastalıklar

  Aşağıdaki sağlık sorunları, dördüncü boyut olan zaman içinde kronik dehidrasyon sonucunda ortaya çıkar. Vücudu yavaş yavaş yıpratan susuzluk, bir süre sonra sık rastlanan ve tanımlanabilen belirtilerle kendini gösterir. Bu rahatsızlıklar (dehidrasyon belirtileri) tıp dünyasında “bilinmeyen nedenlere bağlı hastalıklar” olarak tanımlanmıştır ve vücudun çeşitli susuzluk belirtileri anlaşılmaz tıbbi terimlerle tanımlanınca, hekimlere de bunları garip ve gereksiz yöntemlerle tedavi etme hakkı verilmiştir. Bu rahatsızlıkların bir bölümü şunlardır:

  1.Obezite

  2.Kanda düşük yoğunluklu kolesterolün yüksekliği (LDL)

  3.Yüksek trigliserit

  4.Arterlerde kolesterol birikimlerinin oluşumu

  5.Koroner tromboz

  6.Osteoporoz

  7.Osteotrit

  8.Kalp yetmezliği

  9.Tekrarlanan felçler

  10.Genç yaşta diyabet

  11.Alzheimer hastalığı

  12.Multliple skleroz (MS)

  13.Lo Gehrig hastalığı olarak bilinen amiyortorfik lateral skleroz

  14.Kas zayıflığı

  15.Parkinson hastalığı

  16.Skleroderma (ender görülen bir otoimmün hastalık)

  17.Kanser

  18.AIDS

  Çağdaş bilimsel tıp tarihinde daha yeni keşfedilen bir gerçek var: İnsan vücudundaki dejeneratif hastalıklar doğal ve basit bir içecek olan suyla önlenebilir ve tedavi edilebilir. Bu sağlık sorunlarının nedeni herkesin iyiliği için bulunmuş ve açıklanmıştır. Kısaca hasta olmak istemiyorsanız vücudunuzu susuz bırakmamalısınız. Hasta Değil Susuzsunuz, Dr. F. Batmanghelidj, isimli eserden alıntı

   

  Hasan Yılmaz

  Not: 70 kilo ağırlığındaki bir büro çalışanı için günlük su miktarı 2,5 – 3,0 litredir. Hiçbir sıvı su değildir ve su yerine içilemez ve vücudun su ihtiyacını karşılamaz. Çay, kahve, asitli sanayi içecekleri vücudun kurumasını sonuç verir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları