Gündem

Sağanak yağış heyelana neden oldu

21 Haziran 2022 . 13:11

Kıbrıscık ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan heyelan yola indi. Bolu-Kıbrıscık karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı.

Sağanak yağış heyelana neden oldu

  Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde 3 gündür etkili olan sağanak yağmur sonrası heyelan meydana geldi. Arközü deresi mevkiinde ormanlık alandan kopan kaya parçaları yola indi. Dev kaya parçaları nedeniyle Bolu-Kıbrıscık karayolu ulaşıma kapandı. Güzergahın kapanması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.  

  Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, heyelan nedeniyle çevre yolu yapım işini alan firmayı suçlayarak, “Çevre yolu yapımında müteahhitlerin taş ocağı olarak kullandığı malzemeyi düşüncesizce güvenlik tedbirlerine uymayarak yamaçta bıraktığı Arközü deresi yamaçlarında bıraktığı alanda kayma meydana geldi. Defalarca karayollarına ve ilgili kişilere bunu bildirmenize rağmen müteahhitin arazi temizliğini yapmadan çekip gitmesi sonucu ikinci kayma olayı yaşandı. Tehlikede yaralanan olmadı, bir kazayı daha çok şükür atlatmış olduk. Kıbrıscığımıza geçmiş olsun.” dedi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.