Gündem

TANJU ÖZCAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

19 Haziran 2018 . 14:52

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan TV Bolu mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

  CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye en yakın isimlerden biri olan Tanju Özcan, İnce’nin seçilmesi durumda önemli görevler için kendisinden telefon bekleyen isimlerden biri olacağını belirtti. Ak Partili Aday Arzu Aydın’ın kendisine yönelik eleştirilerine de cevap veren CHP’li vekil, Ak Partililer’in Arzu Aydın’ı özellikle ilçelerde öne çıkartmadıklarını savundu.

  Bolu’da 7 Haziran’da alınan oyun üstünde bir sonuç bekliyorum

  Seçim çalışmalarını değerlendiren Tanju Özcan, sahada Muharrem İnce rüzgarı estiğini belirterek, Bolu’da 7 Haziran 2015 genel seçimlerinden daha yüksek bir oy beklediğini söyledi.  Tanju Özcan;  “Sahadan çok güzel bir enerji alıyoruz. Tabii  bu diğer seçimlerden farklı.  Genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk kez birlikte yapılıyor. Elbette bu seçim, cumhurbaşkanı adaylarının başrolü üstlendiği bir seçim olarak tarihe geçecek. Sahada partilerden ziyade cumhurbaşkanı adayları ve onların vaatleri konuşuluyor, performansları konuşuluyor. Sayın Muharrem İnce’nin gösterdiği üstün performans, muhakkak ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarına da olumlu anlamda tesir ediyor. Ama gördüğüm şu; Muharrem İnce net bir şekilde partiden daha fazla oy alacak. Öyle bir intiba var ama partinin oyu da, Bolu’da en azından, 7 Haziran seçimlerinin üstünde olacaktır diye düşünüyorum, görüyorum.

  Bolu önemli kazanımlar elde eder

  Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi durumunda, Bolu’nun önemli kazanımlar elde edeceğini belirten CHP Bolu Milletvekili;  “Sayın İnce’yle çok ciddi bir hukukumuz olduğunu zaten bütün Türkiye biliyor. Sayın İnce’nin de Bolu mitinginde, ilk yola çıktığımda arkamda sadece Tanju Özcan vardı diye burada vurgulaması, bu şekilde söylemlerin ortaya çıkmasını sağladı. Tabii, bu yeni sistemde esas olan bakanların parlamento dışından belirlenmesi ama bu demek değildir ki parlamento içinden de bakan seçilmeyecek. Tabii, Sayın İnce’nin tasarrufudur bu. Benim önceliğim şu anda Sayın İnce’nin cumhurbaşkanı seçilmesi. Ben bakan olurum veya başka bir görev üstlenirim, bilmem ama şunu biliyorum, Sayın İnce cumhurbaşkanı olunca elbette bizim bu yakın hukukumuzdan Bolu’nun bir şeyler kazanacağı kesin. Ama tabii Sayın İnce önce cumhurbaşkanı seçilsin, elbette sonrasında ben telefon bekleyenlerden olacağım. Gelir veya gelmez, bilmiyorum” şeklinde konuştu.

  Muharrem İnce ile Gerede’de köy camisinde Cuma namazı kıldıkları sırada çekilen ve sosyal medyada gündem olan fotoğraf hakkında da konuşan Tanju Özcan, İnce’yle bir çok kez Cuma namazını birlikte kıldıklarını ifade etti. Özcan, “Biz Sayın İnce’yle herhalde bir otuz sefer cuma namazı kılmışızdır birlikte Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde. Özellikle referandumda sürekli birlikteydik. Onun dışında Bolu’da da ilk kıldığımız namaz değildi bu. Bolu’da Muharrem Bey’le çok kere namaz kıldık. Dörtdivan’da, Gerede’de, Mudurnu’da… Hatırladığım kadarıyla söylüyorum. Büyük camilerde kılmıştık bu namazları. Bu sefer şöyle oldu; o gün Sayın İnce’nin Karabük ve Kastamonu’da mitingi vardı. Ben de bu mitinglere eşlik etmek üzere kendisiyle Gerede’de buluştum. O gün Dörtdivan’da sabah çalışmamı yaptım. Sonra Muharrem İnce Cuma kaçırmaz zaten. Aslantekin Tesisleri’nde abdest aldı. Ve yol üzerindeki bir camide namaz kılalım dedi. Özel olarak bir cami belirlememiştik. Tabii, ezan okunmak üzereydi. Bu şekilde Yunuslar Köyü’ne geldik. Tabii Yunuslar Köyü’ndeki cami, küçük bir cami. Cemaat de azdı, dört-beş kişiydi. Biz de katıldık. Ben, Muharrem Bey, ekipten bir-iki arkadaşımız daha… Bu şekilde oldu ama bunu niye bu kadar suiistimal ettiler, ben bilemiyorum. Ama Sayın İnce’yi yakından tanıyan herkes bilir Cuma namazlarını kaçırmadığını, muhakkak iştirak ettiğini, inançlı bir insan olduğunu. Zaten herkes bilir. Niye bu konu bu kadar gündeme geldi, bilemiyorum. Biraz önce de Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce’ye mitingde soruyor. Seçimden önce niye camide hiç resmin yoktu diyor. Güzel bir cevap vermiş. Erdoğan, biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz diyor. Allah’a ibadet etmeye gidiyoruz diyor” dedi.

  Arzu Aydın’ın CHP kimliğini Bolu Barosu’nun ortasında kendisine ben verdim

  Ak Parti 1. Sıra Adayı Arzu Aydın’ın kendisine yönelttiği  “CHP’de Tanju Özcan dışında bir isim çıkmıyor” şeklindeki eleştirilere de cevap veren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bulunduğu her yere seçimle geldiğini belirtti. Ak Partililerin Arzu Aydın’ın fotoğraflarını ilçelere asmaya çekindiğini de söyleyen Özcan şöyle konuştu; “Ben bulunduğum her yere seçimle geldim. İlk kez genel merkez atamasıyla aday oldum. Bundan önceki milletvekilliklerimde hâkim gözetiminde, bütün üyelerin katılımıyla, binlerce üyenin katılımıyla yapılan ön seçimlerle geldim. Ben emek veriyorum, sahada çalışıyorum. Sonuç itibariyle bizim üyelerimiz de bunu görmezlikten gelmiyorlar. Ben sırtımı genel merkeze dayayıp genel başkanın kontenjanından her dönem aday yapılan biri değilim. Üstelik düşüncelerini de açık olarak söylemekten çekinen bir milletvekili de değilim. Arzu Hanım da bunları iyi bilir. İkincisi bu konuyu ben gündeme getirmedim. İnsan geçmişinden utanmamalı. Cumhuriyet Halk Partili olmak ayıp değil. Zaten Arzu Hanım’ın bir farkı var. Arzu Hanım’ın bütün sülalesi CHP’lidir. Benim bütün sülalem CHP’li değildir. Şimdi Arzu Hanım geldi partiye, kendi özgür iradesiyle üye oldu. Ben de o zaman avukattım, meslektaştık. Arzu Hanım’ın kimliği geldi ki kimlikler yaklaşık altı ay sonra gelir üyelikten. Ben bu kimliği baronun ortasında arkadaşıma takdim ettim. Oradaki avukatlar da alkışladı, bunu herkes biliyor. Arzu Hanım’ın istifa dilekçesi bana ulaşmadı. Ne zaman istifa etti, bilmiyorum. Belki doğrudan yukarıya, YSK’ya bildirmiştir istifasını. Bunu çok önemsemiyorum. Arzu Hanım’ın Atatürkçü, cumhuriyetçi, laik bir insan olduğunu biliyorum. Arzu Hanım’ın bu tutumu, tavrı beni hiç rahatsız etmiyor. Hatta mutlu ediyor. Öyle görünüyor ki parlamentoda Arzu Hanım’la birlikte görev yapacağız. O Ak Parti listesinden seçilecek, ben Cumhuriyet Halk Partisi listesinden seçileceğim. Artık üçüncü kime nasip olur, Fehmi Küpçü’ye mi nasip olur, Sayın Özer Özcan’a mı nasip olur bilmiyorum ama sonuç itibariyle şu anda iki Atatürkçü’nün meclise gideceği bence kesin. Arzu Hanım geçmişinden utanmamalı. Geçmişinde yaptığı yanlış bir şey değildi. Bana göre sonradan Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılması yanlış olandı. Arzu Hanım’ın halihazırda bütün sülalesi gene Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. Amcası Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Başkanı. Yani burada ben neyi suiistimal ediyormuşum, onu anlamakta güçlük çekiyorum. Arzu Hanım hiç Cumhuriyet Halk Partili olmamış mı? Arzu Hanım Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olurken savunduğu değerlerden bugün vaz mı geçmiş? Arzu Hanım Atatürkçü olmaktan, cumhuriyetçi olmaktan vazgeçmiş, şu anda reisçi mi olmuş? Öyleyse Ak Parti tabanında bir rahatsızlık var asıl. Arzu Hanım’ın bir tane resmi yok Gerede’de, bir tane resmi yok Göynük’te. Neden asmıyor Ak Partililer? Koskoca Ak Parti’nin birinci sıra adayı Arzu Hanım” ifadelerini kullandı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.