Gündem

Bu rezilliğe kim müsaade ediyor?

31 Temmuz 2021 . 11:06

Yedigöller yolu üzerinde daha önce hijyen ve diğer gerekli tedbirlere uyulmadığı gerekçesiyle Bolu Valiliği kararıyla mühürlenen gecekondu tipi işletmelerin, mühürlü olmasına rağmen faaliyetine devam ettiği öğrenildi.

Bu rezilliğe kim müsaade ediyor?

  Yedigöller yolu üzerinde hijyen kurallarına uymadığı ve gerekli şartları sağlamadığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl eylül ayında Bolu Valiliği tarafından mühürlenen işletmelerin bazılarının mühürlü olmasına rağmen faaliyetine devam ettiği bilgisine ulaşıldı. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında tüm işletmelerde gerekli hijyen koşulları aranırken Türkiye’nin en ünlü milli parklarından biri olan Yedigöller’in yolu üzerinde bu işletmelerin faaliyetine mühürlü olmalarına rağmen devam etmesine nasıl izin verildiği merak konusu oldu.

  ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ GÖRMÜYOR MU?

  Ruhsatı olmayan, tuvalet gideri olmayan, hijyen kurallarının hiçe sayıldığı gecekondu işletmelerde son günlerde ülkemizin ciğerlerini yakan orman yangınlarına neden olacak şekilde kontrolsüzce mangal ateşi yakıldığı ve yasaklara uymadığı bilgisine ulaşıldı. Her gün yol üzerinde gerekli denetim ve kontrolleri yapan Orman Bölge Müdürlüğü ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin bu işletmelerin faaliyetini nasıl görmediği ve gerekli tedbirlerin neden alınmadığı ise akıllarda soru işareti bıraktı. Ayrıca yol kanarında yakılan mangal ateşinin ve yol üzerinde çeşitli noktalarda atılan çöplerin orman yangını riskini arttırdığı gözlemlendi. Olası bir yangın felaketi ile karşılaşılmadan gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerekiyor.

  • İsmail1 Ağustos 2021 . 18:23

   Rant oldukça haber yaparsınız. Bilmezsiniz ki Yedigöller yolu çevresinde çıkan ufak tefek yangınları itfaiye oraya çıkana dek o gecekondusu olan köylüler söndürür. Yedigöller yolunda yöre halkı tarhanasını patatesini gözlemesini satıp çocuklarını okutuyorlar. Duyuyoruz yakında oralara diyarbakırlı, trabzonlu işadamları çökecek. Siz haberciler de bu ranttan nemalanacaksınız. O gecekondular oradan kalkacak yerlerine beton dökülüp büyük oteller yapılacak ayn
   %100

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.