Gündem

FETÖ davasında iki iş insanı itirafçı oldu?

8 Haziran 2021 . 12:48

Bolu’da, FETÖ/PDY Çatı Yapılanması davasından yargılanan 2 önemli ismin 3 yıl aradan sonra örgütle irtibatlarına ilişkin bilgiler vereceklerini belirterek etkin pişmanlıktan yararlanmak istedikleri öğrenildi.

FETÖ davasında iki iş insanı itirafçı oldu?

  Bolu Bakış haber sitesi Özel Haberine göre Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "çatı yapılanması" na ilişkin haklarında dava açılan 34'ü tutuklu 118 sanıktan 79'una, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 28 Mayıs 2018 tarihinde 1 yıl 10 ay ile 10 yıl 7 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verilmişti.

  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce belediyenin nikah salonunda görülen duruşmasında 3 sene önce verilen kararlardan sonra, tutuklu ve tutuksuz sanıkların avukatları önce Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’ne istinaf yoluna gitti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nin kararları aynen onamasından sonra Yargıtay yolu açıldı. Sanık avukatları Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde temyiz haklarını kullandılar. Yargıtay 16’ıncı Dairesi’de istinafın kararını aynen onayarak Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararlarını kesinleştirmiş oldu.

  3 YIL SONRA GELECEK BİLGİLER FETÖ SORUŞTURMASININ SEYRİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

  Örgütün “Çatı yapılanması” davasında tutuksuz olarak yargılanan 2 önemli ismin, cezalarının temyiz aşamasında Mart ayında örgütle irtibatlarına ilişkin bilgiler vereceklerini belirterek etkin pişmanlıktan yararlanmak istedikleri öğrenildi. Yargıtay 16’ıncı Dairesi ise, bu kişilerin verdikleri bilgilerin örgüt içerisindeki kaldıkları süre, örgütsel faaliyet ve konumuna uygun faydalı bilgiler olup olmadığı, eldeki bilgilerle örtüşüp örtüşmediğinin ilgili birimlerden sorulup değerlendirilerek sonucuna göre haklarında karar verilmesine hükmetti.

  MERAK EDİLİYOR

  Örgütün en üst düzey yapılanması olan Çatı Yapılanması’ndan yargılanan 2 kişinin 3 yıl aradan sonra hangi bilgi ve isimleri verecekleri merak ediliyor. Şahısların verecekleri bilgi ve isimlerle birlikte Bolu’da yeni bir FETÖ operasyonu ve dava sürecinin başlanıp başlanmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

  • Rıfat suyer 11 Haziran 2021 . 21:28

   Fetücüler belli zahdan gerisine gerek yok

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.