Gündem

"BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKARAK MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

8 Mart 2021 . 12:28

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Türk Kadınlar Birliği Bolu Şube Başkanı Aygün Bandakçıoğlu, dünya üzerindeki tüm kadınları hakları için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

"BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKARAK MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

  Türk Kadınlar Birliği Bolu Şube Başkanı Aygün Bandakçıoğlu yaptığı açıklamada, "Pandemi koşulları sebebiyle bu yıl etkinlik yapmamanın, birlikte olamamanın  üzüntüsünü yaşıyoruz.  Tarihçesi 1857 yılına dayanan bu anlamlı günün biz kadınlar için önemi oldukça büyüktür.  Dünya’da kadınların var olduğunu belleklere kazıyan bir işlevin başlangıcı olan 8 Mart tarihi, dalga dalga yayılarak bütün Dünyayı etkisi altına almıştır. Kadınlarımız bugün her alanda hayatın gerçek  ve tartışılmaz  bireyleridir. Geldikleri yerler ve statüler kazandıkları başarılarla  varlıklarını kabul ettirmişlerdir. Şüphesiz ki bu noktaya gelmek hiçe de kolay olmamıştır. Büyük mücadeleler verilmiştir. Önlerine çıkan her türlü engeli geçmeyi başaran kadınlarımız bugün olduğu gibi yarında en önde olacaklardır.  

       Biz de, Türk Kadınlar Birliği olarak tüm kadınlarımızla birlikte  paylaşarak, yaşayarak, çalışarak ve  birbirimize sahip çıkarak mücadelemize devam edeceğiz. Günümüz kutlu olsun. 

        Bu vesileyle, başta genel merkezimizin, Bolu şubemizin ve diğer şubelerimizin kurucularını, kıymetli üyelerini ve de bu zor günlerde bizleri tarifsiz acılarla baş başa bırakarak aramızdan ayrılan bütün kadınlarımızı rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Mekanları Cennet Olsun" ifadelerini kullandı. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.