Gündem

Partinin ortak adayı olarak başkanlık görevine talip oldum

20 Şubat 2021 . 10:03

AK Parti İl Başkanlığı için bol adaylı bir süreç yaşandı. Son olarak 4 adaya düşen yarışta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suat Güner’de karar kıldı. Suat Güner’in adaylık süreci ve Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmede yaşananlar bu haberde. Suat Güner adaylık sürecini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmeyi ilk olarak TV Bolu’ya anlattı. İşte ayrıntılar…

Partinin ortak adayı olarak başkanlık görevine talip oldum

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  AK Parti’de yapılacak il kongresinde yeni il başkanı ile yola devam kararı parti içinde bol adaylı bir süreci başlattı. İl başkanlığı için birçok isim ön plana çıktı. Parti genel merkezi tarafından adaylar arasında yapılan değerlendirme ve yoklamalar sonucunda aday sayısı 4’e düştü. Yeni başkanın Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yapacağı görüşme sonrası belirleneceği bilgisinin ardından heyecanlı bekleyiş başladı. Burak Balaban, Cüneyt Koparan, Abdullah Uzun ve Suat Güner genel merkezde il başkanlığı için yarışan 4 isim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 il başkanı adayıyla yaptığı görüşmeler sonrası Suat Güner’de karar kıldı. Yeni AK Parti İl Başkanı Suat Güner oldu. Suat Güner il başkanlığı adaylık sürecini sonrasında yaşananları, partide kimlerden destek alarak bu göreve talip olduğunu ve Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme ayrıntılarını ilk olarak TV Bolu’ya anlattı. İşte ayrıntılar…

  ORTAK ADAY OLARAK İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE TALİP OLDUM

  Teşkilatımız içinde il başkanlığı kongresinin iptal ve ertelemesinin ardından, partimizde il başkanlığı görevine yeni adayla devam kararı alındı. Bende il yönetim kurulu üyesi ve il teşkilat başkanı olarak elimi taşın altına koyarak il başkanlığı görevine talip oldum. Adaylıkla ilgili kararımı milletvekillerimiz, il başkanımız, ilçe başkanımız, il genel meclisi başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve partimize emek vermiş, partimizde önemli görevler yürütmüş değerli büyüklerimizle görüşmeler yaptım. Yaptığım bütün bu görüşmelerde hepsinden destek ve takdirlerini istedim. Sağ olsunlar kararımı desteklediler ve partinin ortak adayı olarak bu göreve talip oldum.

  KENDİSİYLE İSTİŞARE YAPABİLMEK ELBETTE BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDI

  Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığım görüşmede elbette heyecanlandım. Bu gün dünya ülkelerinin kabul ettiği bir gerçek var. Partimizin ve davamızın kurucusu Recep Tayyip Erdoğan dünya lideridir. Kendisiyle istişare yapabilmek elbette beni çok heyecanlandırdı. Kendisi yeni dönemde siyaset alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiğini anlattı. Yüzünü gençlere dönmüş bir parti yapısına ihtiyaç duyduğumuzu ve bu türlü adımlar atmamız gerektiğini söyledi. Bu yönde çalışılması gerektiğini anlattı. Tavsiyelerde bulundu. Dünyada en genç nüfusa sahip ülkelerden biri olan ülkemizde partimizin gençlerden bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi. Teşkilat yapılarımızın gençleştirilmesi gerektiğini ifade etti. Yerel seçimlerde Bolu’nun yaşadığı kaybın telafi edilmesi gerektiğini ve yeni dönemde bu türlü kazaların yaşanmamasını istedi.

  ORTAK ADAY OLARAK ÇIKTIM BİRLEŞTİRİCİ VE BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLACAĞIM

  Adaylık kararımı verirken izlediğim yöntemden anlaşılacağı gibi partide birlik beraberliği sağlayıcı bir yol izleyeceğim. Partimizde geçmişten günümüze görev almış ve şuan görevine devam eden değerli büyüklerimizin ve arkadaşlarımızın takdirleri ile onların ortak adayı olarak il başkanı oldum. Taraflaşmaların olmadığı, birik ve beraberliğin her daim sağlandığı bir parti yapısı ile hareket edeceğim. Partimiz bundan sonraki süreçte her daim bir bütün olacak. Partimizin başarılı işlere imza atmasını sağlayacağım. Mental yorgunluktan uzak, dünyanın en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan ülkemizde partimizin gençlerin daha çok içinde yer alacağı bir parti yapısı oluşturacağım. Partimizin ortaya çıkartacağı enerji ve dinamiğin önümüzdeki günlerde çok daha net anlaşılacağını düşünüyorum. Şimdi kongremizle ilgili hazırlarımız sürüyor. Kongreden sonra İnşallah görevimize başlayacağız. Beni bu göreve layık gören partimizin her kademesinde görev yapan tüm partili yöneticilerimize, büyüklerimize, arkadaşlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum.  

  • Cihan Yavuz 20 Şubat 2021 . 14:10

   Allah hayırlı mübarek etsin.. Allah yardımcısı olsun. Davanın sahibi Hakk'tır. Dolayısıyla zafer muhakkaktır. Makamlar ve şahıslar geçicidir. Reisin tavsiyelerinin hayat geçirilebilmesi temennisiyle Bolumuza hayırlı olsun diyorum.
   %100

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.