Gündem

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

18 Ocak 2021 . 07:02

Haftasonu ilimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ulaşımın aksamasına neden oldu. İl Özel İdaresi ekipleri kar yağışının başladığı Cumartesi gecesi başladıkları çalışmalara haftsonu boyunca devam etti.

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

  Yapılan çalışmalar sonucunda 417 köy yolu tamamen açılırken, İl merkezine bağlı 40, İlçelere bağlı 30 köyün yol açma çalışmaları devam ediyor.

   

  KÖYLERE ULAŞIM SAĞLANDI

  Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada; “Otoyol ve karayolları ekiplerimiz 16 Ocak 2021 Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren başlayan hazırlıklarını akşam saatlerinde tamamladılar. Kar yağışıyla beraber gerek kar temizleme gerekse buzlanmaya karşı tedbirler başta olmak üzere gece boyunca çalıştılar. Yolların kapanmaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Diğer yandan trafik ekiplerimiz de gece boyunca kontrollerini sürdürdüler. Özellikle tek çekerli TIR’ların da seyrek gelmesi sebebiyle karayollarımızda ve otoyollarımızda maddi hasarlı 3 adet trafik kazasının dışında her hangi bir sorun yaşanmadı. Gece boyunca yollarımız sürekli açık kaldı. Sabah saatlerinde karın yavaşlamasıyla birlikte İl Merkezi ve ilçelerimizde İl Özel İdaremize ait yedekler dahil toplam 67 araç 120 personeliyle birlikte 487 adet köyümüzün yollarını açma çalışmalarına saat 08:00 itibariyle başladık. 417 köy yolumuz bu saat itibariyle açılmış durumda. Saat 12:00 itibariyle ilçelerimizin tamamında 30, il merkez köylerimizde 40 olmak üzere toplam 70 köyümüzün yollarını açma çalışmalarımız devam etmektedir. En geç Saat 16:00’ya kadar bütün köy yollarımızın açılması planlanmıştır. Bu saate kadar ilimiz genelinden kar yağışına bağlı her hangi bir sorun Valiliğimize intikal etmemiştir” ifadelerine yer verildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.