Gündem

USTA GAZETECİDEN 10 OCAK YORUMU

10 Ocak 2021 . 12:27

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizdeki çok sayıda siyasi, bürokrat ve stk temsilcisi kutlama mesajı yayımladı. Bolu'nun usta gazetecisi, Bolu Havadis Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Mehmet Demirci ise sosyal medya hesabından paylaştığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajıyla gerçek gazetecilerin düşüncelerine adeta tercüman oldu. Demirci Facebook hesabından yayımladığı mesajla son dönemde sayıları hızla artan sahte haber sitelerine ve sahte gazetecilere dikkat çekti.

USTA GAZETECİDEN 10 OCAK YORUMU

  Bolu Havadis Gazetesi'nin imtiyaz sahibi, usta gazeteci Mehmet Demirci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Facebook hesabından yaptığı açıklamada basın sektörünün günümüzde yaşadığı en büyük sorunlardan birine dikkat çekti. Sosyal medyada yaptığı paylaşım ile sahada çalışan gerçek basın mensuplarının duygularına adeta tercüman olan Demirci'ye, Bolu'nun tanınmış gazetecileri de iletinin altına yazdıkları mesajlarla destek verdi. 

  Medyada dijitalleşmenin artmasıyla birlikte ortaya çıkan sahte haber siteleri tüm ülkede olduğu gibi ilimizdeki basın emekçilerinin de en büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Usta kalem Mehmet Demirci yaptığı paylaşımda, hemen her hafta yeni bir haber sitesinin açıldığı ilimizde gerçek gazeteciler ile gazeteci sıfatını elde ederek toplumda yer bulmaya çalışanlar arasındaki ayrıma ironik bir dille dikkat çekti. 

  Mehmet Demirci paylaşımında:

  "Sevgili öğretmenlerimizin,

  Memurların, işçilerin

  Pastacısı, tatlıcısı,

  Mimarı, mühendisi,

  Akademisyeni, boş gezeni, 

  Müteahhitinin, emlakçısının,

  Matbaaacısı, taklacısı, 

  Siyasetçisinin, bürokratının 

  Velhasıl sabah erken kalkıp site açanının,

  10 Ocak Gazeteciler Günü Kutlu Olsun..."

  ifadelerini kullandı. İletinin altına, Bolu'da görev yapan usta gazeteciler de yorum yazarak Mehmet Demirci'ye destek verdi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.