Gündem

Ülkü Ocakları'ndan anlamlı kampanya

31 Aralık 2020 . 06:34

Bolu Ülkü Ocakları, ihtiyaç sahibi ailelerinin çocuklarına yardım etmek amacıyla “Minik Yürekler Üşümesin” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, başlattıkları yardım kampanyasına tüm Bolu halkını destekte bulunmaları için çağrıda bulundu.

Ülkü Ocakları'ndan anlamlı kampanya

  Soğuk kış aylarında giyecek bir mont bulamayan, üşüyen, yardıma muhtaç vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla Bolu Ülkü Ocakları tarafından kıyafet yardım kampanyası başlatıldı.

  MİNİK YÜREKLER ÜŞÜMESİN”

  Yardıma ihtiyacı olan vatandaşları  bir nebzede olsa mutlu etmeyi amaçladıklarını vurgulayan Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, “Soğuk Kış aylarına girdiğimiz bugünlerde evine, çoluk çocuğuna helal lokma getirmek için ağır işlerde çalışıp, aldığı ücretlerle kıtkanaat geçinmeye çalışan vatandaşlarımız, bu zorlu hayat şartları altında yaşamaya çalışırken, bir taraftan da kış ayının getirdiği zorluklarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Hanesinin günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımız, kışın getirdiği ısınma ve beslenme maliyetleri ile daha büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bolu Ülkü Ocakları olarak Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘ın “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Hadisi Şerifini düstur edinerek, bu soğuk kış aylarında, ısınmak için üstüne giyecek bir mont bulamayan, ıslanan ve üşüyen ayaklarını korumak için bir botu bulunmayan, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına yardım etmek için “Minik Yürekler Üşümesin” sloganıyla başlattığımız yardım kampanyamıza tüm vatandaşlarımızın desteğini talep ediyoruz” cümlelerine yer verdi.

  “İMAN VE İNANÇ SAHİBİ ÜLKÜ ERLERİNİN OTAĞIDIR

  Ülkü Ocakları olarak daha önce de birçok yardım kampanyalarında bulunduklarını ifade eden Akgül,  “Bolu Ülkü Ocakları daha önce yaptığı Ramazan Ayı yardım kampanyaları ve Ramazan Bayramlarında yine çocuklarımıza yönelik bayramlık elbise hediye etmek için yapılan kampanyalarımıza, vatandaşlarımızın desteği, güveni, teveccühü ile bugüne kadar birçok yardımı sahiplerine ulaştırarak, alnının akıyla bu görevi yerine getirmiştir. Ülkü Ocakları, çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü maddi ve manevi ihtiyacının karşılanması noktasında, yürüttüğü eğitim, kültür, sosyal faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile Milli Birliğimizi korumayı, Milli Eğitimimizi geliştirmeyi ve bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak, Milli dokumuzun zayıflamasına engel olmayı kendisine görev edinmiş, iman ve inanç sahibi Ülkü erlerinin otağıdır.

  MİLLETİMİZİN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ

  Biz biliyor ve inanıyoruz ki, İhtiyacı olana koşmak, ekmeğini paylaşmak, muhtaç olana kol kanat germek, üşüyeni ısıtmak, Milletimizin güzel hasletlerindendir. Bizler hayra vesile olmak, çocuklarımızın yüzünü güldürmek, içini ısıtmak için “Minik yürekler üşümesin” diyerek, Milletimizin yardımlarını bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yardım kampanyamıza destek verecek olan tüm vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyor, kampanyamızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.