Gündem

Işık tartışması bitmiyor

26 Aralık 2020 . 12:32

Bolu Belediyesi’nin İzzet Baysal Caddesi’ne taktığı sarı, kırmızı, yeşil renklerindeki ışıklar gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bolu Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında tekrar gündeme gelen ışıklar hakkında Ak Parti Gurup Başkan Vekili Burak Balaban sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. Balaban, İzzet Baysal Caddesi’de ışıkların yandığı fotoğrafı “Şüphem kalmamıştır. Kesin subliminal. Yarası olan gocunur” notuyla paylaştı.

Işık tartışması bitmiyor

  Bolu Belediyesi’nin İzzet Baysal Caddesi’ne taktığı ışıklar gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Işık renklerinin sarı, kırmızı ve yeşil olmasına sert tepki gösteren Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban, sosyal medya hesabından İzzet Baysal Caddesi’nden fotoğraf paylaşarak altına “Subliminal” yazmış, Bolu Belediyesi’nin HDP’li seçmenlere mesaj verdiğini iddia etmişti. Tartışmaların ardından Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir konu ile ilgili bir açıklama yaparak, sorunun beyaz ışığın üstündeki sokak lambasından kaynaklandığını, sokak lambasının beyaz ışığı sarı gibi gösterdiğini ve düzeltileceğini açıklamıştı.

  Konu Bolu Belediye Meclisinin olağanüstü toplantısında bir kere daha gündeme geldi, CHP’li Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz yaşanan tartışmalarla ilgili söz aldı. Karagöz,  “Herhalde Bolu halkı teröristleri başa getirmez doğru mu?” diyerek, özellikle açılım sürecinde Ak Parti Hükümetinin terör örgütü Pkk ve HDP ile yaptığı görüşmelerini hatırlattı.

  “Demek ki bir sıkıntı var ki düzeltiliyor”

  Mecliste yaptığı konuşmada yapılan uygulamaya değinen Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban da, “ HDP noktasında sizin ayrı düşündüğünüzü  biliyoruz, söylüyoruz. Bakın tekrar söylüyorum gözden kaçmış olabilir, yanlışlıkla ya da birileri Sayın Başkan istemeden gerçekten subliminal mesaj vermiş olabilir. Işıklar noktasında da fikrinizi beyan etmişiz hem ‘boş konuşuyorsunuz’ deniliyor  hem de sonra düzeltilecek diyor. Demek ki bir sıkıntı var ki düzeltiliyor.  Şu anda HDP ile herkesin bir tepkisi var, doğal olarak Burak Balaban’ın da tepkisi var” ifadelerini kullandı.

  Tartışma sosyal medyada devam ediyor

  Bolu Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısının ardından, ışık tartışması sosyal medya üzerinden devam etti. CHP’nin genç meclis üyesi Tahsin Mert Karagöz Facebook hesabından mecliste yaptığı konuşma videosunu paylaşarak, video iletisine  ‘Bu akşam gerçekleştirilen meclis konuşmam. Var olsun Cumhuriyet Halk Partisi’ yazdı.

  Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban da sosyal medya hesabından bir önceki gün yayınladığı fotoğrafı bu sefer “Şüphem kalmamıştır. Kesin subliminal. Yarası olan gocunur” notuyla tekrar paylaştı. Balaban ayrıca 2015 yılında Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirilen CHP ve HDP örgütlerinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarından fotoğraflarını sosyal medya hesaplarına koyarak ‘Tarih: Mayıs 2015, konum: Bolu Merkez Hükümet Meydanı. Şimdi külahı ortaya koyduk. Buyurun anlatın…’ notuyla yayınladı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.