İyiliğe uçanlar kanatlarını Bolu'ya uzattı

Hava Yolları çalışanları tarafından kurulan İyiliğe Uçanlar Derneği, Bolu Cumhuriyet İlkokulu’na özel eğitim sınıfı yapmak için kolları sıvadı. İyiliğe Uçanlar Derneği Başkanı Sinem Güldal Paşaköy İlkokulu’na da zeka oyunları sınıfı kazandırmak için de harekete geçtiklerini belirterek, dernek olarak güzel bir geleceğin ancak eğitimle inşa edilebileceğine inandıklarını söyledi.

İyiliğe uçanlar kanatlarını Bolu'ya uzattı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Hava yolları çalışanlarının desteği ile bugüne kadar farklı şehir ve ülkelerde eğitim alanında çok sayıda projeye imza atan İyiliğe Uçanlar Derneği, Bolu’da bir özel eğitim sınıfı ile bir zeka oyunları sınıfı açmaya hazırlanıyor. İyiliğe Uçanlar Derneği Başkanı Sinem Güldal, Yönetim Kurulu Üyesi Banu Atılgan, Cumhuriyet İlkokulu’na yapacakları özel eğitim sınıfından sonra Paşaköy İlkokulu’nda açılması düşünülen zeka oyunları sınıfını hakkında okul müdürü Bülent Sarıyıldız’la görüştü.  Zeka oyunları sınıfında gerekli materyallerin temini için görüşmelere en yakın zamanda başlayacaklarını belirten İyiliğe Uçanlar Derneği Başkanı Sinem Güldal, Cumhuriyet İlkokulu’ndan sonra Paşaköy İlkokulu’na da katkı verecekleri için büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. 

Paşaköy İlkokulu’ndan sonra Bolu Bağışçılar Vakfı’nı ziyaret eden İyiliğe Uçanlar Derneği yöneticileri burada Genel Sekreter Öznur Akkaya Aktaş’tan vakıf hakkında bilgi aldı. Bolu Bağışçılar Vakfı örneğinin Türkiye’de tek olduğuna dikkat çeken Öznur Akkaya Aktaş, vakıf olarak projelerinde farklı dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmaya büyük önem verdiklerini bu anlamda İyiliğe Uçanlar Derneği’nin ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti. Bolu Bağışçılar Vakfı’nın yapısının ve yürüttüğü projelerin kendileri için örnek olduğunu söyleyen İyilğe Uçanlar Dernek Başkanı Sinem Güldal ise, Bolu Bağışçılar Vakfı ile birlikte farklı projeler hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir