Reklam
İlhan Özdemir
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

FORMANIN ZAFERİ

FORMANIN ZAFERİ
A- A+ Paylaş
Reklam

Bu hafta zafer forması ile sahaya çıkan Boluspor, formasının hakkını vererek üç puanı almasını bildi. 

Bu tür maçlar aslında Boluspor adına zor geçecek maçlar olsa da mutlak kazanılması gereken maçlardan olmuştur. Çünkü Ümraniye gibi  ligde yeri alt sıralarda olsa da her zaman sürpriz yapabilecek takımlara puan vermemek öncelikli olmalıdır. 

Boluspor öne geçmesine rağmen 1-1’i yakalayan Ümraniye takımı ligdeki yeri itibarıyla hiç de kötü oynamıyordu. 

Bettaip bu sezon yapılan  transferlerin bence en olumlusu diyebilirim. Nerede duracağını bilen, top kullanması iyi ve son vuruşlarda biraz daha etkin olabilirse daha yararlı olacaktır. 

Kanatlarında buna katkı vermesi  tabi ki çok önemli. Bir santraforun etkili olmasındaki en önemli faktör, kanatların aktif olmasından geçer. 

Yalçın Hocanın da bence kanatlardaki sorunu çözmek adına takımda arayış içerisinde olmasının nedenlerinden biri bu diye düşünüyorum. 

Devre arası gelmek üzere ve hala ideal kadroyu oluşturamamasının nedenlerini de kadro mühendisliğine bağlaması bu nedenle söylenmiş olabilir. 

Futbolcularını da rencide etmeden soruna matematiksel yaklaşımlarla ve ince mesajlar vererek yaklaşması devre arasında mutlak alınması gereken transferlerin mesajı olarak algılanabilir.  

Taraftarında Boluspor’un gidişatında önemli rolü olduğunu unutmamak gerekir. Azda olsa deplasmanlara giden taraftarın azmini kırmamak adına hocanın maç sonu açıklamalarında onore edici birkaç laf etmesi de taraftarın beklentisidir diye düşünüyorum. 

Umarım Eyüpspor maçı Boluspor adına olumlu sonuçlanır. 

İyi haftalar.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir