CHP'li meclis üyesinden gündem yaratacak soru önergeleri

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya başlattığı adalet ve değişim yürüyüşü devam ederken, Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya CHP’li Meclis Üyesi İlkay Bayrak’ın soru önergeleri damga vurdu. Bayrak meclise verdiği 3 farklı önergede, Bolu Belediyesi’ne bağlı Bolu’yu Seviyorum A.Ş., Boltur Tur. A.Ş., Bolu Belsan A.Ş., Boltartek Tar. Ltd.Şti., Bolu Halk Ekmek Unlu Mam. Ltd.Şti., S.S.Köroğlu Organik Paz. Kooperatifi’ne aktarılan kaynakları ve bu kaynakların amaçlarına uygun kullanılıp kullanılmadığını sordu.

CHP'li meclis üyesinden gündem yaratacak soru önergeleri
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantısında gündem, CHP’li Meclis Üyesi İlkay Bayrak’ın meclise verdiği soru önergeleri oldu. CHP’li Bayrak, verdiği üç farklı önerge ile Bolu Belediyesi’ne bağlı Bolu’yu Seviyorum A.Ş., Boltur Tur. A.Ş., Bolu Belsan A.Ş., Boltartek Tar. Ltd.Şti., Bolu Halk Ekmek Unlu Mam. Ltd.Şti., S.S.Köroğlu Organik Paz. Kooperatifi’nin işleyişinin ve kaynak kullanımlarının şeffaf bir şekilde kamuoyuna aktarılmasını talep etti. 

Bayrak ilk soru önergesinde söz konusu şirketlerin mal ve hizmet alımlarının cins, vasıf, mahiyetleri ve bedelleri ile mal ve hizmet alımlarının yapıldığı kişi, kurum ve şirketlerin ayrı ayrı ayrı belirtilmesini isterken, diğer soru önergesinde bu şirketler için kiralanan araçların hangi kurum kişilerden kiralandığını ve hangi görevlilere tahsil edildiğini sordu. 

İlkay Bayrak, verdiği diğer önergede ise Bolu Belediyesi’ne bağlı şirketlere aktarılan kaynakları gündeme taşıdı. Önergede, belediyeye bağlı şirketlere aktarılan kaynakların, aktarılma gerekçelerini ve aktarılan kaynakların usulüne uygun kullanılıp kullanılmadığını soruldu. 

“Konuşma hakkım gasp edildi. Canlı yayın yapılmadı”

CHP’li İlkay Bayrak meclise taşıdığı soru önergeleriyle ilgili açıklama yaparken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında ciddi iddialarda bulundu. Bayrak, kendisinin vereceği soru önergeleri hakkında Başkan Özcan’ın önceden haberdar olduğunu ve meclise başkanlık edecek vekiline talimat vererek konuşma yapmasının engellendiğini belirtti. Bayrak, meclis toplantılarında yapılan canlı yayının Temmuz ayı meclis toplantısında gerçekleştirilmediğine dikkat çekerek, “Bugün gerçekleşen Bolu Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumunda İl Başkanımız Sayın Ersan Türkoğlu'nun bilgisi dahilinde 3 adet soru önergesi verdim. Önerge vereceğimden önceden haberi olan Tanju Özcan, Başkan Vekiline verdiği talimat ile toplantıyı oldu bittiye getirerek önergeler hakkındaki konuşma hakkımı gasp etti. Canlı yayınlanan meclis toplantısını canlı yayınlattırmadı. Benim sorduğum sorular basit sorular. Panik yapacak ne var? 2019 Yerel seçimlerinde vaatlerimizden biri olan şeffaf yönetim anlayışının bir parçası olan sorulardan kaçmak, bunların duyulmasını önlemek neden?  Ben Belediye Meclis Üyesiyim. Ben oraya el kaldırıp indirmek için gelmedim. Sorgulamak benim en doğal hakkım. Hele bu konular halk arasında ayyuka çıkmış konularsa sorgulamak mecburiyetim. Herkes merak ediyor bu adam CHP meclis üyesi ama CHP’li belediyeyi sorguluyor. Ben karakterim gereği muhalif bir insanım. Benim için benim partim ya da başka parti fark etmez. Söz konusu olan tüyü bitmemiş yetim hakkı ise peşini bırakmam. Kol kırılır, yen içinde kalır atasözü benim için geçerli değildir” ifadelerini kullandı. 

“Kimse beni susturamaz sindiremez”

Her zaman doğrulardan ve haktan yana tavır sergileyeceğini söyleyen İlkay Bayrak, “Tek başıma da olsam ben doğrulardan, haktan taraf olmaya devam edeceğim. Kimse beni susturabileceğini ya da sindirebileceğini sanmasın” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir