ZAFER PARTİSİ "ANADOLU KALESİ" Nİ TANITTI

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

HABER: ZEYNEP SUDE YAVUZ- FATMA KINIŞ 

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Bolu’ya gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Özdağ, Zafer Partisi olarak devlet kalkınma teşkilatının kurulmasına dayanan, yeni ekonomik modelle siyasete girdiklerini belirterek,  “Anadolu Kalesi” isimli projeyi Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ve ekibine tanıttı. Başkan Özcan, projelerini önce iş dünyası ile paylaştıklarını belirterek, “Ziyaretimize, bütün şehirlerde olduğu gibi ticaretin, sanayini, girişimin merkezinden başlıyoruz. Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşadığımız dönemde, biz Zafer Partisi olarak neoliberal politikalar ışığında, yeni planlı kalkınmaya, devlet planlama teşkilatının kurulmasına dayanan ve imalat sanayinin hem devlet eliyle hem de özel sektörün desteklenmesiyle ön plana çıkartılması gereken yeni ekonomik modelle siyasete girdik. Bu görüşlerimizi de, ziyaretler sırasında değerli iş dünyasıyla paylaşıyoruz. Aynı zamanda Sayın Başkana ve ekibine takdim etmek üzere yaptığımız bu çalışmayı bildirdim. Geçici korunan Suriyelilerin nüfus ve ekonomik maliyetlerini devlet rakamlarından hareket ederek araştırdık. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye maliyeti 144 milyar $ olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu para harcanmasaydı, Türkiye’de bugün yaşanmakta olan ekonomik kriz bu ağırlığıyla yaşanmayacaktı tabiki. Bizim Türkiye’nin önüne sunmuş olduğumuz “Anadolu Kalesi” adlı proje ile bir sene içinde 13 milyon sığınmacı ve kaçağın dönmesinin ortaya çıkartacağı ekonomik yararları da kendileriyle paylaşacağız. Örneğin kira fiyatları, gayrimenkul fiyatları, temel gıda maddelerinin fiyatları düşecek ve enflasyonda sadece sığınmacıların geri dönüşünden kaynaklı önemli gerileme olacak. Ama aynı zamanda yılda 9 milyar $ harcamaktan kurtulacağız. Biz bunları anlatınca “ya başka bir şeyiniz yok mu, biraz da ekonomiden bahsedin” diyorlar. E biz zaten ekonomiden bahsediyoruz.” dedi. 

"ÖZNEMİZ BOLU"

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, önceliklerinin Bolu olduğunu ifade ederek, “Bolu iş dünyasının merkezi odamız. Nezaketlerinden dolayı programa buradan başlanması bizi onure etmiştir. Az önce Sayın Genel Başkan söyledi; dünyada ve Türkiye’de ekonomik bir sıkıntı var. İş dünyası, çalışanlar, patronlar bunu daha yakından hissediyor. Önemli olan bu krizden, ülkemizin ve ilimizin menfaatler kazanarak çıkabilmesi. Bu noktada siyasi partilerimizin görüşleri, fikirleri bizler için çok çok önemli. Seçim de yaklaştı biliyorsunuz. Bizler de oda seçimlerimizi bu aylarda bitirmek üzereyiz. Yeni yönetimler, yeni heyecanlar, yeni meclis üyelerimiz oluştu. Ama öznemiz Bolu. Biz öncelikle Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’yız. Her siyasi partinin fikri, Bolu’yla ilgili özelleri paylaşması bizler için çok önemli.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir