Yüzyılın Hayırseveri 'İZZET BAYSAL'

Bolu'nun Babası İzzet Baysal'a Bolu Platformu tarafından 'Yüzyılın Hayırseveri' ünvanı verildi.

Yüzyılın Hayırseveri 'İZZET BAYSAL'
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Platformu tarafından organize edilen ‘100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi’ Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salon'da gerçekleştirildi.   45 ve 46. Hükümet Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kazım Oksay, geçmiş dönemlerde Bolu'da görev yapmış olan valiler, il protokolü, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Mütevelli Heyet Üyesi Mebrure Bağışgil, vakıf üyeleri ve vatandaşların katılımıyla “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi" muhteşem bir organizasyonla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.  Gecede Bolu'nun Babası Merhum İzzet Baysal'a, Bolu Platformu tarafından; "Yüzyılın Hayırseveri" ünvanı verildi.    

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yılı'na özel, Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar'ın öncülüğünde, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salon'da yapılan, “100. Yılı'nda Cumhuriyet'e Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” kusursuz bir organizasyonla katılanlardan tam not aldı. Dersine çok iyi çalışıp gelmiş olduğu belli olan programın sunucusu Melda Yücel'in daveti ile saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda, ilk olarak Bolu Platformu Kurucu Başkanı Orhan Uçar açılış konuşması yaptı. Uçar geceye katılanlara teşekkür ederek, Bolu Platformu olarak Merhum İzzet Baysal'a; "Yüzyılın Hayırseveri" ünvanını verdiklerini açıkladı.  

       Birbirinden değerli müstesna şahsiyetlerin buluştuğu bu gece için minnettarlığımızı ifade ediyorum"      

Uçar’ın ardından kürsüye çıkan Bolu Valisi Erkan Kılıç; “Bu anlamlı gecede, Bolu Platformu çatısı altında düzenlenen “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi”nde konuşmama, sizlerle bir araya gelmekten duyduğum onuru ifade ederek başlamak istiyorum. Birbirinden değerli müstesna şahsiyetlerin buluştuğu bu gecenin, sizlere minnettarlığımızı ifade etmek için güzel bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

       “Bolu’nun örnek şahsiyetleri olarak, Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedakarlıkları var”

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedâkarca çalışmalar yürüten ülkemizin ve Bolu’nun örnek şahsiyetlerine önemli dilek ve temennilerde  bulunarak; “Bu özel gecede, rahmetle andığımız Merhum İzzet Baysal’ın değerli bir mirası olan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet Baysal Beyefendi’ye, eğitimdeki öncü katkıları ile bilinen Sayın Mebrure Bağışgil Hanımefendi’ye ve başarılı devlet adamlığı ile tanınan, Bolu milletvekilliği ve 45,46. Hükümet Devlet Bakanlığı, 45. Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapmış Sayın Kazım Oksay Beyefendi’ye birer plaket takdim ederek onların bu topluma katkılarına ve başarılarına saygılarımızı sunacağız.

Sayın Ahmet Baysal Beyefendi, Sayın Mebrure Bağışgil Hanımefendi ve Sayın Bakanımız Kazım Oksay Beyefendi; ülkemizin ve Bolu’nun örnek şahsiyetleri olarak Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedâkarca çalışmalarınızla payınız çok büyüktür. Sizler gibi müstesna insanların gelecek nesillere örnek olmasını ve Cumhuriyetimizi nice yüzyıllara taşıyacak yeni nesillerin, yolunuzu takip etmesini temenni ediyorum.

 Etkinliğimize değer katan ve bu özel gecemizi onurlandıran Bolu’muza hizmetleri çok kıymetli olan valilerimiz; Sayın Gökhan Aydıner, Sayın Nusret Miroğlu, Sayın Mehmet Ali Türker, Sayın Ali Serindağ, Sayın Ahmet Zahteroğulları ve görev yapan tüm valililerimize şahsım ve Bolulu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Sizlerin bu geceyi daha anlamlı kılacağına inanıyor, teşriflerinizden dolayı memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

       “İzzet Baysal Vakfı, Bolu için büyük bir değerdir”

 İzzet Baysal Vakfı Başkanı merhum İzzet Baysal’ın kurucusu olduğu İzzet Baysal Vakfı’nı Bolu için önemli bir değer şeklinde nitelendiren Vali Kılıç; “İzzet Baysal Vakfı, Bolu için büyük bir değerdir. Öncelikle Bolu iline ve Bolu halkına olmak üzere ülkemizin her yerine her vatandaşına imkânları dahilinde ulaşmayı amaçlayan ve bunu başarılı bir şekilde ifa eden Vakfımızın eğitim, sağlık, kültür alanında yaptığı yatırımlar Bolu’nun her alanda yaptığı kalkınma hamlesine destek olmaktadır. Merhum İzzet Baysal, doğduğu topraklara olan sevgisini ve bağlılığını ömrü vefa ettiği sürece yaptığı hayır işleri ile göstermiş; ebediyete irtihalinden sonra da kurduğu vakıf sayesinde kaldığı yerden devam etmiştir.

 Düşünceleriyle, mütevazi hayatıyla herkese örnek teşkil eden gönül insanını bu vesile ile bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Onun bıraktığı bayrağı lâyıkıyla taşıyan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet Baysal’a ve Mütevelli Heyeti’nin değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum.

 Sahne alacak olan değerli sanatçılarımız Melihat Gülses ve Hakan Aysev'i bu geceyi sanatlarıyla renklendirecekleri için şimdiden tebrik ediyorum. Sizlerin katılımıyla bu gece daha da özel olacak.

        Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, aziz şehitlerimizi de minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu anlamlı program için aramızda olan değerli valilerimize de teşekkür ediyor, keyifli bir gece geçirmenizi temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

       Kazım Oksay'a ve Bolu'da görev yapmış olan valilere Plaket verildi

Bolu Valisi  Kılıç'ın konuşmasının ardından Bolulu simge isimlerden; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mebrure Bağışgil’e, 45. ve 46. Hükümet Bakanı Kazım Oksay’a, İlimizde 24.06.1985-15.08.1991 tarihleri arasında Valilik yapan Gökhan Aydıner’e, 17.05.1996-07.08.2000 tarihleri arasında Valilik yapan Nusret Miroğlu’na, 09.08.2000-17.09.2004 tarihleri arasında Valilik yapan Mehmet Ali Türker’e, 22.09.2004-05.04.2008 tarihleri arasında Valilik yapan Ali Serindağ’a, 24.02.2014-04.02.2015 tarihleri arasında Valilik yapan Ahmet Zahteroğulları’na plaketlerini verdi.

Gece'de, Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü Başkanı Sıdıka Kilitçi'nin çalıştırdığı folklor Ekibinin gösterileri izleyiciler tarafından tam not alırken, Bolu'yu çoktan aştıkları ve uluslararası boyutta gösterilere imza atmaya hazır oldukları izlenimi ile izleyenlerden büyük alkış aldı.     

Halk oyunları gösterisinin ardından Vali Erkan Kılıç ile Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar tarafından Cumhuriyet'in 100. Yılında “Bolu’da değişik alanlarda örnek olmuş isimlere” plaketleri verildi.

         Ahmet Baysal'dan Orhan Uçar'a plaket, yürekten alkış aldı

 Gece boyunca ilerlemiş yaşına rağmen, gece boyunca anlamlı konuşmalarıyla alkışlanan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, "Şimdi benden de Orhan Uçar'a bir plaket" diyerek, gecenin güzel sunucusu Melda Yücel'den plaketin üzerindeki yazıları okumasını rica etti. Ancak yakını görme sorunu olan Melda Yücel tüm çabalarına rağmen, yazıyı okuyamadı. Plaketteki Orhan Uçar'a övgü dolu satırları 96 yaşındaki Ahmet Baysal hiç takılmadan okuyunca, salonu dolduran davetliler kendisini coşkuyla yürekten alkışladı. 

Opera sanatçısı Hakan Aysev ve Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses'in seslendirdiği Atatürk'ün, İzzet Baysal'ın ve Ahmet Baysal'ın sevdiği şarkılar geceye katılanları coşturdu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir