Reklam

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Avukat Cihan Yavuz "Bankalar uyanık olsun"

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Avukat Cihan Yavuz yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından sahtekarlık yapıldığını dile getirdi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı  Avukat Cihan Yavuz
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Başkan Cihan Yavuz, "07.02.2024 günü Belediye Meclisinde, başkan Tanju Özcan tarafından sahtekarlık yapılmıştır. Belediyeyi 434 milyon TL borçlandıracak yetki talebi, 16 RET oyuna karşılık sadece 13 kabul oyu almasına rağmen, kabul edilmiş gibi tutanağa geçirtilerek Bolu Siyasi Tarihinde eşi görülmemiş bir sahteciliğe, zorbalığa, ve skandala imza atılmıştır." dedi.

ZORBA BAŞKAN

Yavuz açıklamasının devamında, "Seçime 1,5 ay kala hiçbir hizmet yahut yatırım yapılamayacağı, aklı başında herkesin malumudur! 16 ret oyu veren Meclis üyeleri bu skandala itiraz etmişlerdir. İtirazları dinlemeyen zorba başkan, tutanakları ancak 5 gün sonra yayınlamıştır. İşbu hukusuz işlem ve eylemlere karşı derhal BOLU İDARE MAHKEMESİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMA TALEBİYLE İPTAL DAVASI AÇILMIŞTIR. Bu noktada, ivedi şekilde Yürütmenin Durdurulması kararı verilebileceğini umuyor, 16 ret oyu veren meclis üyelerinin haklılığı Mahkeme tarafından da tescillenecektir kanaati taşıyoruz.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Görevlerini kötüye kullanmak suretiyle açıkça suç işleyen başta Tanju Özcan olmak üzere divan üyeleri hakkında da Savcılığa SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR! Yargı mercilerinin gereğini yapacağından en ufak bir şüphemiz yoktur! Hatırlatmak ve ikaz etmek isteriz ki: Bolu’daki tüm banka şubelerinin de, oluşması muhtemel 434 milyon TL lik bir kamu zararına neden olmamak adına müteyakkız ve temkinli olacaklarını düşündüğümüzü Bolu kamuoyu ve tarih önünde beyan ederiz!" şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir