Vali Kılıç'tan Muhtarlar Günü mesajı

Vali Kılıç'tan Muhtarlar Günü mesajı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Valisi Erkan Kılıç 19 Eylül Muhtarlar günü sebebiyle mesaj yayınladı. Vali Kılıç, mesajında, kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlığın, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıdığını kaydetti. Vali Kılıç yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı,  

MUHTARLIK MÜESSESİ DEMOKRASİNİN EN TEMEL YAPI TAŞLARINDANDIR 

Hem milleti hem devleti temsil gibi çok önemli bir vazifeyi icra ile mükellef olan muhtarlarımız; köy ve mahallelerde yaşayan her bir vatandaşımıza yerelde kamu hizmetlerini eşit, hızlı ve etkin olarak ulaştırmanın gayretiyle büyük bir özveriyle görevlerini ifâ etmektedirler. Yaklaşık iki asırlık köklü bir maziye sahip olan muhtarlık müessesi demokrasimizin en temel yapı taşlarındandır. Halkımızın teveccühleriyle seçimle bu göreve gelen muhtarlarımız, vatandaşlarımızın devletimize olan güveninin ve bağlılığının tesis edilmesinde kilit bir rol üstlenmişlerdir. 

MUHTARLIK MÜESSESİNİN SAYGINLIK VE İTİBARI DAHA DA ARTMIŞTIR 

Muhtarlarımız; görev yaptıkları yerlerde yaşayan özellikle de engelli, yaşlı, bakıma muhtaç, hasta, dar gelirli vb. dezavantajlı vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının çözüme kavuşturulması ve devletimizin himayelerinde huzur ve refah ortamı içerisinde yaşaması noktasında uhdelerinde ulvî bir sorumluluğu da taşımaktadırlar. Özellikle son yıllarda Cumhurbaşkanımızın şahsı manevilerinde göstermiş olduğu ehemmiyetle ve devletimizin muhtarlarımızın özlük hakları başta olmak üzere çalışma usullerinde yaptığı iyileştirmelerle muhtarlık müessesinin saygınlığı ve itibarı daha da artmıştır.  

TÜM MUHTARLARIMIZIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ YÜREKTEN KUTLARIM 

Vatandaşlarımızın güvenlik, asayiş, barınma, sağlık, sosyal yardım hizmetleri başta olmak üzere her türlü derdiyle yakından ilgilenerek sorunlarına çözüm üretilebilmesi için; İlimizin her mahallesinde her köyünde 7/24 esasıyla görev yapan kıymetli muhtarlarımızla gönül birliği içerisinde başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğimize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerimle; vatandaşlarımızın hizmetinde görevlerini lâyıkıyla yerine getiren tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü yürekten kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyor, başta görevi başında şehit olanlar olmak üzere ebediyete irtihal eden kıymetli muhtarlarımızı rahmetle yâd ediyorum. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir