Vali Kılıç'dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Kılıç'dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Valisi Erkan Kılıç, yayımladığı mesajda, engelli bireylerin toplumun emaneti olduğunu ve her zaman hatırlanmalarını temenni ederek şu ifadeleri kaydetti:

 "Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında, sosyal hayatın içinde aktif roller üstlenmelerinde, yaşam koşullarının iyileştirilmesinde toplumsal farkındalığın artırılmasına vesile olan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla tüm engelli kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 
Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun emanetidir. Çünkü onların karşılaştıkları her güçlük sadece engelli vatandaşlarımızı değil tüm toplumu ilgilendirmektedir. Bir toplumda huzurun ve adaletin tesis edilmesinde ayrım gözetmeksizin herkesin eşit imkânlara sahip olması büyük önem arz etmektedir.
Kültürünün özünde insan sevgisi olan aziz milletimiz, daima insanımızı merkeze alan bir yaklaşımla yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız olmak üzere hiçbir vatandaşımızı huzurun vuslatına mahkûm etmeyen bir anlayışla toplumumuzu oluşturan farklı özelliklerdeki her bireyimizi önemli bir değerimiz ve zenginliğimiz olarak görmüştür.Bu zenginliklerimizden biri de hiç şüphesiz engelli kardeşlerimiz, engelli bireylerimizdir. Engelli bireylerimizin çalışma hayatı başta olmak üzere, sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında sunulan hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanabilmesi, hayatlarının kolaylaştırılması ve onlara gerekli desteğin sağlanması insani ve vicdani sorumluluk, aynı zamanda da bir gönül işidir.Devletimiz özellikle son yıllarda; engelli vatandaşlarımızın toplum içinde yaşama sevincini yitirmeden katılımcı ve aktif bir yaşam sürdürebilmeleri için eğitimden istihdama, sağlık hizmetlerinden sosyal hizmetlere kadar çok kapsamlı hizmet alanlarında yaptığı düzenlemelerle, engellilerimize sunulan imkânları çok daha iyi yerlere taşımıştır.

  Bu duygu ve düşüncelerimle; engelli vatandaşlarımızın sadece bir gün değil her zaman hatırlanmaları temennilerimle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü en içten duygularla kutluyor, engelleri aşmalarında sabır ve fedakârlıklarıyla her daim destekçileri olan kıymetli aileleri ile birlikte tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir