Vali Kılıç'dan 10 Kasım Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84'üncü yılı nedeniyle “10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı yayımladı.

Vali Kılıç'dan 10 Kasım Mesajı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84'üncü yılı nedeniyle “10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı yayımladı. Yayımladığı mesajda Vali Kılıç "Bizler bu cennet toprakları vatan kılmak için her türlü zorluğa rağmen yediden yetmişe kenetlenerek topyekûn vatan savunması yapan, bağımsızlık ve hürriyet uğruna bir an bile tereddüt etmeden canını ortaya koyan aziz bir milletin fertleriyiz'' dedi. 

Bolu Valisi Erkan Kılıç, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, 

Egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın en büyük teminatı Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde; milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan büyük önderi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bizler bu cennet toprakları vatan kılmak için her türlü zorluğa rağmen yediden yetmişe kenetlenerek topyekûn vatan savunması yapan, bağımsızlık ve hürriyet uğruna bir an bile tereddüt etmeden canını ortaya koyan aziz bir milletin fertleriyiz.

Çanakkale cephesi başta olmak üzere Birinci Dünya Savaşı’nda bir çok cephede ve Kurtuluş Savaşı’nın her merhalesinde gösterdiği mücadele ruhuyla, ileri görüşlülüğüyle, liderlik vasfıyla ve askeri dehasıyla tüm dünyaya adını büyük bir devlet adamı olarak duyuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk; geçmişten atiye Türk Milleti’nin özünde, kanında, damarlarında olan bağımsızlık ateşini yeniden yakarak, bu coğrafyadan silinmek istenen, benliği yok edilmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğmasına önderlik etmiştir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegâne koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.” sözüyle ifade ettiği gibi; tarihin hiçbir safhasında esareti kabul etmeyen aziz milletimize özünü hatırlatarak aşıladığı birlik-beraberlik ruhu, kurtuluş azmi ve kararlılıkla, kahraman ecdadımızla omuz omuza vererek kazanılan büyük zaferle bu cennet toprakların ebediyyen Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu minvalde bizlere düşen; Cumhuriyetimize, vatanımıza, şanlı bayrağımıza ve mukaddes değerlerimize şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkarak güçlü ve büyüyen Türkiye yolunda ülkemizin ihyası, saygınlığı ve bekâsı için son nefesimize kadar var gücümüzle çalışmaya devam etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle; vefatının 84’üncü yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklâl mücadelemizin kahramanları başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
sanalbasin.com üyesidir