ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN MUHTEŞEM GECE

“SON NEFES VE SON DAMLA KANA KADAR” Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Gençlik Şöleni’nde İlyas Öztürk ve Ali Kınık şarkılarıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde muhteşem bir gece yaşattı.

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN MUHTEŞEM GECE
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen İlyas Öztürk ve Ali Kınık konseri büyük ilgi gördü. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salon’da gerçekleştirilen konsere Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, MHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Selami Taşdöven, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Sedat Tok, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Erhan Bayram, BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Danışman Akademisyeni Prof. Dr. Dündar Yener, sendika temsilcileri, kurum müdürleri, akademisyenler, ülkücü harekete gönül verenler ve öğrenciler katıldı. 
“TÜRKLÜĞÜ ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞ UYGARLIKLAR DÜZEYİNE TAŞIYACAK OLAN ANCAK VE ANCAK SİZ GENÇLERİN ÇALIŞKANLIĞIDIR”
Konser öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Danışman Akademisyeni Prof.Dr. Dündar Yener, “Özellikle Türk gençliğinin zor zamanlardan geçtiğinin bilincindeyiz. Ancak bu zorlukları ortadan kaldırarak daha aydın bir Türk dünyası oluşturacak olan da yine sizlersiniz. Bu bağlamda gençlerimizin moral ve motivasyonunun artması önem taşımaktadır. Düzenlediğimiz bu etkinlikle de bunu amaçlıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün hepimizin kulaklarında yankılanan sesiyle hatırlayacağımız “Türk Milleti zekidir, Türk Milleti çalışkandır” sözleri siz değerli Türk gençleri için bir havuz niteliğindedir. Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış Türk ulusunun yeniden yapılanması yeniden devletleşmesi ancak Türk’ün çalışkanlığı sayesinde olmuştur. Dolayısıyla siz değerli gençlerimizden öncelikli beklentimiz çalışkan olmanız, derslerinize ve araştırmalarınıza odaklanmanızdır.  Türklüğü Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlıklar düzeyine taşıyacak olan ancak ve ancak siz gençlerin çalışkanlığıdır” dedi.
“MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRETİN DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA OLDUĞUNU UNUTMAYALIM”
Türk milletinin en zor zamanlarda bile ayağa kalkma güç ve iradesine sahip olduğunun altını çizen Yener, “Tarih Türk’ün en zor zamanlarında bile ayağa kalkma güç ve iradesine sahip olduğunu bir çok durumda bize göstermektedir. Bunun en son örneğini Mustafa Kemal Atatürk ile görmekteyiz. Bu doğrultuda onun Türkçülüğünü iyi anlamamız ve Türk gençliğinden beklentilerini özümsememiz ve buna göre kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir. Ayrıca Atatürk kendimizi güçsüz hissettiğimiz zaman bize gereken gücü nerede bulabileceğimizi söylerek de bize büyük bir kolaylık sağlamıştır. Yeter ki muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunu unutmayalım. Birlik ve beraberliğe duyduğumuz gereksinim tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde son derece fazladır. Değerli gençlerimizin arasında oluşturulmaya çalışılan hizipçilik faaliyetlerine kapılmadan birlik ve beraberliğimizi sürdürmemiz büyük önem taşımaktadır. Atalarımızın nerde birlik orda dirlik sözü ile somutlaştırdığı bu düşünce ve yaklaşım aklımızdan çıkmamalıdır. Birlik ve beraberliğimizin Türk ulusunu ileriye taşıyacak diğer bir önemli etken olduğunu hatırlatmak isterim. Bununla birlikte Türk Devletini ve dünyayı rasyonel ve bilimsel bakış açımız ile biçimlendireceğimize yürekten inanıyorum. Bilimin hakim olduğu toplumu hiç bir güç kandıramaz, yönlendiremez ve sömüremez. Atatürk ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözü ile bunu dile getirmiştir. Olaylara rasyonel bir biçimde ve bilimsel bakış açısı ile yaklaşabilmek için düşünmeye sorgulamaya bilime ve bilimsel etkinliklere zaman ayırmanız gerekmektedir. Değerli Türk gençleri düşünmekten sorgulamaktan korkmayınız. Daha iyi daha güzel bir Türk Dünyasının ete kemiğe bürünmesi için bilimsellikle yol almalıyız. Bunun ilk adımı korkmadan sorgulamak ve eleştirmek olmuştur. İstiklal Marşımızda Mehmet Akif Ersoy’un ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış’ dizesi ile ifade ettiği Türk’ün biat etmez, otoriteye boyun eğmez karakterini düşünce alanına taşımanız son derece önemlidir. Aklımızı başkalarının kullanıma değil sadece bilime vererek bu yolu başarı ile alabiliriz. Gelecekte başarılı bir Türk Dünyasının var olabilmesi için siz değerli Türk gençlerinin düşünme, sorgulama ve bilimle ilişkisinin güçlü olması gerekmektedir. Bu söylediğim özelliklerin sizlerde gelişmesi için bizlerde elimizden geleni yapmaya her daim hazırız. Düzenlediğimiz bu etkinlikle eğlenmenizi akademik yılın getirdiği zihinsel yorgunluğu atmanızı ve final sınavlarınıza iyi bir şekilde hazırlanmanızı umuyorum” şeklinde konuştu. 
“ÜLKÜ OCAKLARIMIZ TÜM KARŞI KAMPANYALARA RAĞMEN YILMADAN, YIKILMADAN, YOLUNDAN ŞAŞMADAN YENİ VE YENİLİKÇİ PROJELERİNE DEVAM EDECEKTİR”
Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Sedat Tok ise yaptığı konuşmada, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bolu İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Türk Gençlik Şöleni’ne hoşgeldiniz. Kurulduğu günden bu yana cennet mekan başbuğumuz Alpaslan Türkeş beyefendinin belirlediği ilkeler doğrultusunda Türk gençliğinin emrinde olan Ülkü Ocaklarımız Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin gösterdiği hedeflere, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yolbaşçılığında durmadan yorulmadan ilerleyeceğiz. Son yıllarda gerek yazılı, gerekse dijital kaynak üretiminde Türk gençliğinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına devam eden Ülkü Ocaklarımız tüm karşı kampanyalara rağmen yılmadan, yıkılmadan, yolundan şaşmadan yeni ve yenilikçi projelerine devam edecektir” ifadelerini kullandı. 
“GENÇLERİMİZE EN DOĞRU SEÇENEKLERİ SUNMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”
Ülkü Ocakları olarak Türk gençliğini her türlü kötü alışkanlıktan koruma uğruna mücadele ettiklerini vurgulayan Başkan Tok, “Türk gençliğini her türlü kötü alışkanlık, kirlilik ve kara propagandadan koruma uğruna mücadele etmeyi kendisine ilke edinen Ülkü Ocaklarımız bu uğurda son nefes ve son damla kana kadar gayretlerini sürdürecektir. Sporda, sanatta ve diğer kültürel faaliyetlerde milli ve manevi yüklerimiz doğrultusunda siz gençlerimize en doğru seçenekleri sunma çabası içerisindeyiz. Bu akşamda bu çabanın bir karşılığı olarak birbirinden değerli sanatçılarımız Sayın Ali Kınık ve Sayın İlyas Öztürk sizlerle olacak. Kendilerine ve salonu doldurarak bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
“İYİ Kİ ÜLKÜCÜYÜZ”
Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül ise yaptığı konuşmada, “Ülkü Ocakları permakültürüyle, eğitim ve kültürel faaliyetleriyle, çocuk kitaplarıyla eğitim ve kültürün yuvası haline gelmiştir. Türlü fitne ve karalama kampanyalarıyla Ülkü Ocaklarını çeşitli iftiralar altında bırakmak isteyenler bugün bu salonda bu samimiyet karşısında hezeyana uğramıştır. Hem Bolu’ya hem de Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki kardeşlerimize şunu söylemek istiyorum. Abant İzzet Baysal Üniversitesi ülkücülerinin burada bir ağabeyi, bir kardeşi, bir arkadaşı vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bolu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere her bir ülkücü kardeşimin bir kez daha emrinde olduğumu burada beyan ediyorum. Bizler Ülkü Ocaklarından yetişen neferlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olabileceğini hem Bolu’ya hem de Türkiye’ye ispat etmiş olduk. Bu vesile ile bu programı düzenleyerek sizlerle bir araya gelmemize aracı olan Ülkü Ocakları İl Başkanımıza ve yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. İyi ki ülkücüyüz diyorum. Allah bizlere sizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Mevlam ülkemizi ezansız bizleri Kuran’sız ve bayraksız bırakmasın diyorum. Bizleri samimiyetinizla bağrınıza bastığınız için teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimize sınavlarında başarılar diliyorum. TBMM’de İsmail Akgül’ün ve tüm MHP milletvekillerinin kapısı sizlere her daim açıktır. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene!” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından binlerce kişi sahneye çıkan İlyas Öztürk ve Ali Kınık’ın şarkıları eşliğinde muhteşem bir gece yaşadı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir