Reklam

Türkiye'nin üzerine İYİ'lik güneşi doğmuştur

Türkiye'nin üzerine İYİ'lik güneşi doğmuştur
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

İYİ Parti, kuruluşunun 2. yılı resepsiyonuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeloğlu, Hayati Yazıcı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, İYİ Parti vekilleri, kurucuları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YÜCE MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ankara’da düzenlenen respsiyona ve parti içi eğitime katılan İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş değerlendirmelerde bulundu. Örnekbaş İYİ Parti’nin kuruluşunun 2. yılında şu açıklamaları yaptı  “ 2 yıl evvel bizi bir arada tutan güce, ol deyince oldurana yüce Yaradan’a binlerce kez şükürler olsun diyoruz. Partimiz ülkede aranan soluk olmuş, çaresizlere çare, umudu giderek tükenen vatandaşımıza yeni bir umut ışığı olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener başta olmak üzere, onun nezdinde ve onunla birlikte bu yolda yürüdüğümüz genel merkez yöneticilerimize, vekillerimize, başkanlarımıza, parti teşkilatlarımıza ve bize teveccüh gösteren değerli vatandaşlarımızın hepsine birden teşekkür ediyoruz.

DEMOKRASİ HER ZAMAN GALİP GELMİŞTİR

21 aydır dur durak bilmeden çalışan, davası Türkiye olan, Türk milleti olan bu inanç, yoluna kararlılıkla devam etmiştir. Bir asrı aşkındır devam eden çok partili siyasal anlayışımızda, millet iradesi her zaman ön planda olmuştur. Ülkemizin kuruluşunda mücadele eden Anadolu topraklarını ikinci defa bu millete yurt yapan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, verdikleri savaşı Türkiye Büyük Millet Meclisiyle yönetmişler, millet iradesini her zaman el üstünde tutmuşlardır. Ülkemizin yaşadığı askeri müdahaleler ve darbelerle millet iradesi engellenmeye çalışılmış yüce Türk milleti her zaman sağduyulu davranarak hapsedilmeye çalışıldığı karanlık zihniyeti yırtıp bir kenara atmış, demokrasi her zaman galip gelmiştir.

O ÇIKAR YOL AZİZ TÜRK MİLLETİDİR

2002 yılı bu milletin soygun talan ve düzensiz ilerleyen siyaset anlayışında bir çıkış reçetesi sunmuş ve bu dönemde Ak Parti siyaset arenasına çıkmıştır. Lakin kendileri 2007 yılında vizyonsuz bir güce dönüşmüş, aziz milletimizin gösterdiği teveccühe karşılık, şımarık ve vurdumduymaz siyaset yöntemlerini o günden bu güne kadar sürdürmeye devam etmektedir. İktidar bu günde millet iradesinin dışında ilerleyen ittifakları hala marifet saymaya devam etmektedir. 2007 yılından itibaren aynı şekilde muhalefet etkisizleştirilmiştir. Bu tablo ile demokrasi tehlike altına girmiştir. Toplam siyaset yapısı açmazdadır. Post modern “Milli Şef” dönemi başlamıştır ancak sürdürülebilir değildir. Mevcut iktidarın yol açtığı yanlış siyaset ve beraberinde ortaya çıkan durum milleti ve devleti yormuştur. Yeni dönemde yeni siyaset anlayışı dışında hiçbir yol kalmamıştır. O çıkar yol bu ülkenin üzerine doğan iyilik güneşi İyi Parti’dir. Türkiye’nin üzerine İYİ’lik güneşi doğmuştur. O çıkar yol aziz Türk milletidir.

YENİ BİR SİYASETLE, İYİ BİR SİYASETLE, GÜÇLÜ BİR SİYASETLE TÜRKİYE KUCAKLAŞMASINI BAŞLATIYORUZ

Şimdi yeni şeyler söylemek zamandır. Evet, ülkemizin büyük sorunları vardır ancak aziz Türk milletinin bu yüce milletin bu sorunları aşacak gücü vardır. Aziz milletimiz demokratik siyaset anlayışından vazgeçmeden yeni siyaset anlayışının önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz yeni ve güçlü bir siyaset iktidarıyla devam etme kararlılığını açıkça göstermektedir. Binlerce yıldır devam eden iyilik hareketinin fertleri olarak üstlendiğimiz görevi ilan etmek için bir araya geldik ve partililerimizle birlikte toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni bir siyasetle, İYİ bir siyasetle, güçlü bir siyasetle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Allah vatanımıza milletimize hayırlı etsin.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir