Türker Ateş'ten 10 Kasım mesajı

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84'üncü yılı nedeniyle “10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" mesajı yayımladı.

Türker Ateş'ten 10 Kasım mesajı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84'üncü yılı nedeniyle ‘’10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' mesajın yayımladı. Ateş, yayımladığı mesajda ‘’Bu vatanın bir ferdi olma gururu, geçmişimizden aldığımız güç ve geleceğe olan umudumuzla, Atatürk’ün çizdiği yolda, hedeflerimizden sapmadan ilerlemeyi sürdüreceğiz'' ifadelerine yer verdi. Ateş yayımladığı mesajda;

‘’Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için, pek çok reforma imza atıp, bir inkılap hareketi başlatan, ulu önder, büyük komutan, cumhuriyetimizin kurucusu GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün aramızdan bedenen ayrıldığı 10 Kasım 1938 tarihinden bu yana geçen 84.yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Nereden geldiği, hangi dili konuştuğu önemli olmaksızın bütün bir milleti bağımsızlık ülküsü etrafında bütünleştiren, tarihte eşi daha önce hiç görülmemiş bir istiklal zaferinin başkahramanı olan Atatürk, Türkiye’nin hem ekonomik hem de kalkınma sürecesin de Türk hür teşebbüsüne ve özel sektörüne büyük kıymet vermiş, güven duymuştur. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında Ekonomik kalkınmanın önemini bilen Atatürk; “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır,” diyerek, ekonomik kalkınmaya verdiği önemi dile getirmiştir.

Bugün 100. yaşına yaklaşan Cumhuriyetimizi bizden sonra gelecek nesillere gelişmişlik ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye bırakmak adına, kendimize düşen tüm sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirme gayretindeyiz. Bu vatanın bir ferdi olma gururu, geçmişimizden aldığımız güç ve geleceğe olan umudumuzla, Atatürk’ün çizdiği yolda, hedeflerimizden sapmadan ilerlemeyi sürdüreceğiz.

Atatürk’ün bizlere bıraktığı eserleri arasında en önemlisi olan Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğe çok daha güçlü ve kalkınmış biçimde taşıyabilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz. Atatürk, ömrünü milletine adamış, kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkılmasını ve hem bilimde hem ekonomide muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasını öğüt etmiştir. Bu düşünce ve sorumlulukla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum''

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir