Türker Ateş Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayımladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ ile ilgili mesaj yayımladı.

Türker Ateş Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayımladı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Ateş, mesajında şu ifadelere yer verdi, 

 “Cumhuriyetimizin kurusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmiş ve bu özel gün ülkemizde ve Dünya’da Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaya başlamıştır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir ve Kadınlarını okutmayan milletler yıkılmaya mahkûmdur. Bir ülkenin gelişimi, ilerleyişi ve kalkınması, Eğitimli, donanımlı, sosyal faaliyetlerde etkin ve kariyer yönünden statü sahibi olarak yaşamın her alanında aktif roller üstlenen kadınlarımızla sağlanabilir.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak bizler, ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında tarımdan sanayiye, eğitimden sosyo-kültürel yaşama kadar hayatın her alanında faaliyet gösteren tüm kadınlarımızın her zaman en büyük destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle başta birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız ve kadın girişimcilerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününün 88. Yıl dönümünü kutlar, mutlu ve başarılarla dolu bir gelecek dilerim.” 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir