Turancılar Doğu Türkistan'daki zulme dikkat çekti.... Al Bayraktan Gök Bayrağa selam olsun

Bolulu Turancılar Doğu Türkistan'daki Uğur Mumcu Parkı'nda toplanarak Doğu Türkistan'daki zulmü kınayan bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada "Sorumlu Türkçülük anlayışımızın gereği, nerede bir insanlık ayıbı varsa onların feryadı olmaya devam edeceğiz" denildi.

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Doğu Türkistan bayraklarıyla Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan Turancılar, Çin'in Doğu Türkistan'da uyguladığı zulmü protesto ederek, basın açıklaması yaptı.  

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Ay yıldızlı gök bayraklı Türklerin yurdu Doğu Türkistan.

Bizim ata topraklarımızda kalan Doğu Türkistan Türkleri neredeyse iki buçuk asırdır Türklüğün binlerce yıllık düşmanı Çinlilere karşı vatanlarının müdafaası ve bağımsızlığı uğruna amansız bir mücadele vermektedirler. Onlar, hiçbir Türkün ödemediği bedeli ödeyerek son iki yüz yıldır işgalci Çin’in akıl almaz zulüm ve saldırılarına karşı koymaktadırlar.
Özellikle Ocak 2017 tarihinden beri uygulamaya konan eğitim ve uyum bahanesiyle açılmış “Nazi Kampları”nı aratmayan zulüm merkezleri ve “kardeş aile” uygulaması, insanlığın gördüğü en iğrenç ve adi uygulamalardır.

Esasında Doğu Türkistan’daki dram bir insanlık dramıdır. Türkiye’deki kuruluşlar meseleye bu açıdan yaklaşmalıdır. Meseleyi ideolojik kompartımanların dışında tutarak daha gür sesle gündeme getirmeleri daha doğru ve isabetli kararlar almaya zorlamaları gerekmektedir. Zira bu sessizlik Türkiye’yi uzaktaki öz vatanı bilmiş, Türkiye Türklerini kan kardeşi, dindaşı ve dildaşı bilmiş Doğu Türkistanlıları çok derinden üzmekle birlikte onları sonu gelmez umutsuzluğa, hayal kırıklığına ve çaresizliğe itmektedir.

Bolu Turancılar Teşkilatı ve Turancı Dernekler Birliği olarak hak mücadelemizin yanı sıra sorumlu Türkçülük anlayışımızın gereği ve milli bir sivil toplum teşkilatı olarak nerede bir insanlık ayıbı var ise, nerede Türk Milletinin başı dertte ise onların feryadı olmaya devam edeceğiz.

Doğu Türkistan sahipsiz değildir, Uygur Türkleri yalnız değildir.

Basın Açıklamamızı Başbuğ Atatürk'ün şu sözleriyle sonlandırıyoruz: 
Al Bayraktan Gök Bayrağa Selam Olsun!"

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir