Reklam

TOBB ile BAİBÜ arasında anlamlı iş birliği

TOBB Bolu İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi arasında Üniversite’de okuyan gençlere girişimciliğin algısı ve bakış açısını aktarmak, girişimcilik alanında faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile gerçekleştirilecek çalışmalarda iş birliği yapılmasına yönelik “Girişimcilik Kulübü” protokolü imzalandı.

TOBB ile BAİBÜ arasında anlamlı iş birliği
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen girişimcilik kulübü protokolü imza törenine, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce, kuruldan sorumlu Bolu TSO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ayarcan, TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Murat Karaağaç, kuruldan sorumlu Bolu TSO Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Perçin, kurulların üyeleri ve Genel Sekreter İsmail Gören katıldı. 

Protokol ile Sürdürülebilir kalkınmanın temel şartlarından birisi olan kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımını sağlayabilmek, üniversitemizde girişimcilik ekosistemini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmek, Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde ortak projeler organize edilmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak amacı ile faaliyetler yapılması ve projeler geliştirilmesi, Ulusal ve uluslararası fonlara yönelik ortak projeler hazırlanması ve başvuruların gerçekleştirilmesi, Ortak eğitimler, atölye çalışmaları, yarışmalar ve paneller düzenlenmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gençlik çalışmalarının planlanmasında kullanılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirilmesi ve Düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir