TGA Karadeniz Bölge Temsilciliği Halit Ergül’ün

25 Aralık Pazar günü yapılan seçim sonucu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Bölge Temsilciliğini Halit Ergül kazandı.

TGA Karadeniz Bölge Temsilciliği  Halit Ergül’ün
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Otelciler, Türkiye'nin 7 bölgesinde kurulan sandıklarda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yönetim kurulu üyelerini seçti. 25 Aralık Pazar günü tamamlanan seçim sonucu Batı Karadeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (BAKTOD) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Turizm yatırımcıları derneği üyesi, Türkiye Otelciler federasyonu (TÜROFED yönetim kurulu Üyesi ) Kartalkaya Grand Kartal ve Bolu Gazelle Resort otelleri sahibi ve işletmecisi, başarılı turizmci ve yatırımcı Halit Ergül ,TGA Yönetim Kurulu’nun Karadeniz Bölgesi temsilciliğini kazandı. 

Yapılan seçim sonucu Karadeniz Bölge Temsilciğini kazanan Halit Ergül açıklama yaptı. Ergül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “25.12.2022 pazar günü yapılan seçimde meslektaşlarımız ve turizm camiası bana bu fırsatı verdi. Biz bu memleketin ve toprağın çocukları olarak şu kazandı bu kazandı mücadelesinde değiliz, nerede bir noksan nerede bir ihtiyaç varsa yer ve il ayrımı yapmadan koşacağız ve koşmak zorundayız. Karadeniz Bölgesinin turizm gelirinden aldığı payı arttırmak gerekmektedir. Bölgemizde hiçbir yerde karşılığı olmayan turizm zenginlikleri bulunmaktadır. Bu zenginliklerin tanıtımını yaparak turizm gelirlerimizi artırmamız gerekmektedir. Her bir ilde ayrı bir turizm varlığı, kültürü ve tatları özellikle doğa turizmine hâkim bölgesini oluşturan Bolu Düzce Zonguldak Karabük Bartın Kastamonu Sinop Samsun Tokat Amasya Çorum Ordu Giresun Trabzon Gümüşhane Rize Artvin ve Bayburt illerimizin turizm de tanıtımı için gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında özellikle bakanlıklar bünyesinde tanıtımı ve gelişmesi ile yatırımların gerçekleşmesi için var gücümle çalıştım ve çalışacağım. Eğer biz bu vatanın suyunda toprağından ve tüm nimetlerinden faydalanıyorsak bu bölgenin gelişmesi için görevi en lakıyla  yapmak vatan borcudur" dedi.  Seçimlerde Marmara ve Akdeniz bölgesindeki otelleri temsil için 3'er, Ege Bölgesindeki otelleri temsil için 2'şer ve diğer bölgeleri temsil için ise birer TGA yönetim kurulu üyesi seçildi.

       Karadeniz Bölgesi'nde aralarında Samsun'un da olduğu  4 ilde Turistik işletmelerin sahipleri oy kullandı. Trabzon'dan aday olan Mustafa Dündar ve Halit Ergül'ün yarıştığı seçimlerde Halit Ergül 246, Mustafa Dündar ise 140 oy aldı. Kullanılan oyların yüzde 64'ünü alan Halit Ergül TGA Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir