Suat Güner, Özcan'ın iddialarına yanıt verdi..."Sığınmacı sayısı, Özcan'ın verdiği rakamlarda hiç olmadı"

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol ile ilgili ipe sapa gelmez iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suat Güner, Özcan'ın iddialarına yanıt verdi...
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

AK Parti Adayı Demirkol’a olan ilginin ve anket sonuçlarının Tanju Özcan’ın yine sığınmacı konusunu gündeme getirmeye ittiğini kaydeden Suat Güner, “Bolu’muzun dört bir yanından gelen binlerce hemşehrimiz ile birlikte cumartesi günü proje tanıtım toplantımızı gerçekleştirdik. Salondaki büyük coşku ve kalabalık Tanju Özcan’ın canını incitmiş ki yine acil durum butonuna gidivermiş. Ne zaman kontrolünü kaybetse çareyi imdat butonuna basmakta buluyor. Acil imdat butonu da her zaman ki gibi sığınmacı konusu. Yalancı çoban misali her geçen gün inandırıcılığını kaybediyor. Sen merak etme Sayın Başkan, Muhammed Hocamız 8 yıllık Sağlık İl Müdürlüğü İdareciliğinde Çıkınlarlı 80 yaşındaki teyzemizi de yeni doğan bebeğimizi de bu topraklarda yaşayan vatandaşımızı da hiçbir zaman ihmal etmedi hiçbir zaman ayrım yapmadı. Bolu halkının yaşlısıyla genciyle sen dahil tamamının gönlünde taht kurdu. Çalışkanlığı, başarıları ve temiz yüreğiyle herkesin sevgi ve saygısını kazandı. Korkmakta ve sağa sola saldırmakta haklısın çünkü 31 Mart’ta kimin gideceğini hep birlikte göreceğiz” dedi. 

“SIĞINMACI SAYISI ÖZCAN’IN VERDİĞİ RAKAMLARDA HİÇ OLMADI”

Tanju Özcan’ın söz konusu açıklamasında sığınmacı sayısında da yalan yanlış bilgiler verdiğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Güner, “Sayın Başkana göre milletvekilliği döneminde 2018 yılında şehrimizdeki sığınmacı sayısı 19 bin 565. Bu da yalan. Bolu’da hiçbir zaman bu kadar sığınmacı olmadı. Göç İdaresi verilerine göre; 2015’te 4 bin 368, 2016’da 5 bin 029, 2017’de 7 bin 595, 2018’de 10 bin 851, 2019’da 14 bin 007, 2020’de 13 bin 325, 2021’de 14 bin 703, 2022’de 12 bin 948, 2023’de ise 11 bin 981 sığınmacı şehrimizde yaşadı. Sığınmacı sayısını yüzde 79 azalttığını iddia ederek bilboardlarda reklam yapıyor. Resmi rakamlarda görüldüğü üzere böyle bir oran da yok. Sığınmacılar, ülkemiz tarafından güvenli bölge oluşturuldukça kendi ülkelerine peyder pey gönderiliyor. Bu şekilde yürüttüğümüz politika ile sığınmacı sayısı ülkemizin genelinde azaldı, azalmaya da devam ediyor. Bolu’da da azalmanın Tanju Özcan ile bir ilgisi yok. Devlet politikasının sonuçları olarak her ilimizde olduğu gibi bizim şehrimizde de azalma oldu, devam da edecek” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir