Su kıtlığı için toplanıldı

Su kıtlığı için toplanıldı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü taraafından yapılan açıklamaya göre Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü öncülüğünde İl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü salonunda gerçekleşen toplantıya Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahir Özcan, İl Tarım ve Orman Müdürü, Müdür Yardımcıları, DSİ 53. Şube Müdürü Kazım Doğru, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt, Bolu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ünal Barutçu ve İl Özel İdaresi şube müdürleri ve teknik personeli katılım sağladı. 

Türkiye'nin bilinenin aksine su zengini değil su kıtlığı çeken bir ülke olduğu belirtilen toplantıda ;

''Ülkemizdeki su, toprak gibi doğal kaynaklar, havzalar arasında eşit dağılmamış olup doğal kaynakların yönetiminin havza bazında paydaşlarla birlikte yapılması, su kaynaklarının gelecek nesillerin ihtiyacını da karşılayacak miktar ve kalitede muhafaza edilebilmesi için koruma kullanma dengesi gözetilerek arz talep yönetimi sağlanması gereklidir. Bu çerçevede çalışmalarını yürüten Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, ilimizde düzenlenen toplantıda su havzaların durumu ve su kaynaklarını ele aldı. 3 ekip kurularak sahada inceleme yapılması, özellikle Göleti'ni besleyen ve derelerinden gelen su kaynaklarında elde edilen veriler ışığında rapor hazırlanması kararlaştırıldı'' ifadelerine yer verildi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir