Reklam

Şerafettin Erbayram ağabeyimizin mirasına sahip çıkmak boynumuzun borcudur

Şerafettin Erbayram ağabeyimizin mirasına sahip çıkmak boynumuzun borcudur
A- A+ Paylaş
Paylaş
 • Linkedin
 • Pinterest
 • Whatsapp
 • Telegram
 • Reddit
Reklam

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram’ın vefatının ardından yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi

Bolu dün çok önemli bir değerini kaybetmiştir. Bolu tarımının babası, hayırsever iş insanı, kıymetli ağabeyimiz Şerafettin Erbayram ebediyete intikal etmiştir. Bu haberi aldığımda derin bir üzüntü duydum. Kendisi Bolumuzun güzide insanlarından ve Bolu halkı tarafından bu güne kadar hayata geçirdiği projeler genelinde saygıyla takip edilen önemli değerlerinden biriydi. Bu gün kıymetli büyüğümüzü dostları, arkadaşları, yakınları, çalışanları ve Bolu halkıyla birlikte cenazesine katılarak ebediyete uğurladık.

TARIMDA İLKLERİ GERÇEKLETİRDİ

Şerafettin Ağabeyimizin ölümünden sonra Bolu halkına önemli bir sorumluluk ve görev düşmektedir. Kıymetli Şerafettin Erbayram ağabeyimizin Bolu’nun başta iyi tarım konusu olmak üzere turizm ve sosyal hayata ilişkin hayata geçirmek istediği önemli projeler yer almakta idi. Şerafettin Ağabeyimizin en önemli konusu tarımla ilgili hayal ettiği ve bu güne kadar gerçekleştirdiği projeleriydi. İyi tarımın sağlıklı ve verimli toprakla sağlanabileceğini her defasında hatırlatan kıymetli büyüğümüz tarımsal arazilerin suni gübre ya da yanlış ürün ekimi gibi toprağın verimliliğini düşürecek etkilerden uzak tutulması gerektiğini hatırlatırdı. Özellikle termal iklime sahip Seben ilçemizde yaptığı bodur meyve ağaç yetiştiriciliği ile genç ağaçtan daha fazla meyve verimi esaslı projesi Seben’de meyvecilik konusunda yeni bir soluk getirmiş, bu alanda faaliyet gösteren Sebenli hemşerilerimize yeni bir ufuk açmıştır. Bolu’da yetiştirilen patatesin münavebeli ekilmesi konusunda önemli uyarıları vardı. Toprağın dinlendirilerek iki yıllık periyoda uyarak toprağın farklı ürün ekimi ile dinlendirilmesi gerektiğini söyler, toprağın hastalanamaması için önemli bir konu olduğunu altını çizerek uyarırdı. Alternatif tarım ürünlerinin yetiştirilmesi gerektiğini ifade eder Bolu’nun tarım ufkunun ancak doğru tarım çeşitliliği ile sağlanabileceğini söylerdi. Bütün bunların dışında sayılamayacak pek çok konuda tavsiyesi ve Bolu tarımına katkıları olmuştur.

BOLU’NUN BABASI KIYMETLİ BÜYÜĞÜMÜZ İZZET BAYSAL’DAN SONRA EN ÖNEMLİ HAYIRSEVERİMİZ OLARAK KALACAK

Eşinin bileziklerini satarak başladığı ticaret hayatında cesaretin iyi örneklerinden biriydi kendisi. Kibar davranışı insana önem veren yaklaşımı ile her zaman örnek bir iş adamı ve beklide Bolu’nun babası kıymetli büyüğümüz İzzet Baysal’dan sonra en önemli hayırseverimiz olarak kalacak ve hatırlanacaktır. Bütün bunların yanında sadece bu değerleri bilmek ya da zaman zaman hatırlayarak yad etmek bu kıymetli değere yeteri kadar önemsememekten başka bir şey olmayacaktır. Kıymetli büyüğümüzün bize bıraktığı mirasa sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Şerafettin Erbayram ağabeyin üzerinde en çok durduğu konuların başında gelen tarımsal arazilerin korunması yarınımıza miras olarak bırakabileceğimiz en önemli değerdir. Tarımsal arazilerin betonlaşmasına ve yok olmasına Bolu halkı olarak asla izin vermemeliyiz. Turizm konusunda verdiği tavsiyelere uyarak Bolu’nun gelecekle ilgili hedefini büyütmek zorundayız. Onun yenilikçi anlayışını ve farklı deneyimlerden elde edilen sonuçları görme tavsiyesine Bolu Ticareti olarak uymalı ve yeni bir bakış açısı getirmek adına gerekli adımları atmamız gerekmektedir. Ben şahsım Bolu’da ticaret yapan bir kardeşiniz olarak ve temsil ettiğim partim adına kendisinin bize emanet ettiği bu değerli projeleri her zaman takip edeceğime ve sahip çıkacağıma söz veriyor, kendisi ile daha evvelden ebediyete intikal eden kıymetli değerlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

 • Merve (4 yıl önce)
  Çok guzel ifade etmişsiniz boluda tarim arazileri imara acilip sehir genişletildi ekilebilen araziler azaldi hersey cok pahalli cunki ekilebilir tarla kalmadi
  0
  0
  Yanıtla
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir