“SELAM OLSUN” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E"

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül 10 Kasım Atatürk'ü anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“SELAM OLSUN” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bugün, devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin lideri aziz Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. sene-i devriyesini saygı, özlem ve rahmetle yâd ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal 57 yıllık ömrüne birçok başarıyı sığdırmış, bu süre zarfında sayısız ilklere imza atmış, ilke ve ülküleriyle Türk tarihine mühür vurmuştur. Her kararında, her icraatında, her adımında Türk milletine inanmış, hür ve bağımsız yaşamanın vazgeçilmezliğini rehber edinmiştir. Türk tarihinin şahsına yüklediği sorumlulukları ruhen, fikren ve vicdanen gıpta edilecek düzeyde taşımış, sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’ni parlak zaferlerin üzerine özveri ve özgüven içinde bina etmiştir. Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altında bulunamayacağını, devrin modern silahlarıyla dahi sonuç alınamayacağını ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ seslenişiyle ortaya koymuş ve bundan da asla ödün vermemiştir.  Onun bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin 100. yılında, bizlere hediye ettiği, milli değer ve yeminler, Onun Aziz hatırasını istismar edenler tarafından, aşındırılmakta, hırpalanmakta ve tahrip edilmektedir.  Aziz Atatürk’ün kurduğu partinin kurultayında, Atatürk’e, Türk milletine ve Türkiye’ye düşman bölücü teröristler selamlanmakta ve sahip  çıkılmaktadır. Atatürk, Türklük ve Türkiye düşmanlarını selamlayanlara inat, bizlerde diyoruz ki;

 Selam Olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e

Selam Olsun Kurucu Kahramanlara…

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatnın 85. Yıldöneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurucu kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun."

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir