Özdağ Kılıçdaroğlu'na meydan okudu

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bolu’da partisinin il binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdağ, Bolu’nun sığınmacılar konusunda seçmenin doğru tepkiyi verdiğine dikkat çekerek “Bolu, Ankara ile İstanbul arasında en önemli merkezlerden birisi kesinlikle bunu biliyoruz. Türk siyasetinde de önemli bir yeri olduğunu görüyoruz.  Bolu halkı yerel seçimlerde tercihini belirlerken Türkiye'nin en önemli meselesi olan sığınmacılar meselesini çok erken görüp buna karşı doğru tepkiyi veren seçmen olarak ön plana çıktı. Türkiye'de Bolu halkı kadar erken bu tehlikeyi gören ve buna şehir olarak cevap veren hiçbir seçmen grubu yok. Onun için sevgili Boluluları sahip oldukları bu yüksek milli bilinçten dolayı ve kentlerine, ülkelerine sahip çıkmalarından dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Umuyorum ki bütün Türkiye'de önümüzdeki seçimlerde Bolu halkını, Bolu seçmenini örnek alarak ülkesine, ülkesinin geleceğine, çocuklarının geleceğine sahip çıkacak ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı vatanlarına yollayacak şekilde Zafer Partisi'ne destek verecek.”  Ifadelerini kullandı.  

BU ŞEYTANCA BİR OYUN  

Özdağ, Erdoğan’ın vatandaşlık verilen sığınmacılarla seçimi etkilemeye çalıştığını iddia ederek “Erdoğan, Türklerden kaybettiği oyları Ortadoğu’dan, Irak’tan, Suriye’den, Afganistan’dan, Mısır’dan, Birleşik Arap Emirliklerinden, Libya’dan vatandaşlık verdiği Türkçe dahi bilmeyen ama sayıları da şu an 745 bine seçmen bazında ulaşan ama son seçim listelerine ek açıklandığında 100 binleri de göreceğiz. Seçmenlerle ithal seçmenlerle etkilemeye çalışıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu şeytanca bir oyun ve şeytanca bir plan. Bu şeytanca plan karşısında ne yazık ki çakma muhalefet dediğimiz Kılıçdaroğlu’nun da Erdoğan ile işbirliği yaptığını görüyoruz. Rakamları nasıl Süleyman Soylu aşağıya çekiyorsa, Kılıçdaroğlu’da aşağıya çekiyor. Çok fazla kişiye vatandaşlık verilmedi. Öyle 400-500 bin sayıları söz konusu değil diyor’’ dedi.  

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLUNA SERT TEPKİ  

Seçmen sayıları üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle tepki gösteren Özdağ, “Seçim sonuçlarının yüzde 50 artı birle belirleneceğini İstanbul’daki seçimlerin 13 bin oyla kazanıldığını düşünürsek Kılıçdaroğlu için önemli sayı nedir bunu artık açıklaması gerekir. Kılıçdaroğlu iki açıklama yaptı.  1 tanesi 23 Ekim 2021’de İzmir’de yapılan, gelecek seçimlerde 6,5 milyon yeni seçmen oy kullanacak. 1 hafta önce Washington’ a gitti orada da 7,5 milyon genç oy kullanacak. Bu çok önemli çünkü ayda 72 bin ile 75 bin arasında seçmen artıyor. 2019 yerel seçimleriyle Haziran 2023 seçimleri arasında 51 ay var. Şimdi Kılıçdaroğlu eski Maliye Bakanlığı hesap uzmanı, titiz ve matematiksel hesaplar yapan bir genel başkan olarak aradaki farkı bilmiyor. Kılıçdaroğlu’na soruyorum “Neyin hazırlığını yapıyorsun ve kime yardım etmek için yapıyorsun?” Eğer sen bu seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağım deyip seçmenlerin sayısını dahi bilmiyorsan ve olandan milyonlarca fazla zannediyorsan vah senin partinin haline vah CHP’ye inanan seçmenin haline. Eğer gerçek sayıyı biliyorsan 3 milyona yakın fazla seçmen sayısı açıklıyorsan Türk halkına karşı kurulan kumpasta Erdoğan ile birlikte hareket ediyorsun’’ dedi.  

KILIÇDAROĞLU’NA MEYDAN OKUYORUM  

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na meydan okuyan Özdağ, “Buradan Kılıçdaroğlu’na meydan okuyorum ve bunu seçimlere kadar sürdüreceğim. Bu sayıların anlamı nedir sayın Kılıçdaroğlu, cehalet mi halka ihanet mi? Ortası yok. Ya seçimleri satıyorsunuz ya da Erdoğan ile iş birliği yapıyorsunuz. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile birlikte seçmen sayısını gizliyorsunuz. Türk halkına kumpas kuruyorsunuz ya da korkunç bir cahilsin. Her iki durumda da Türkiye için felaket bir durumla karşı karşıyayız’’ dedi.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir