Ormancılara silah eğitimi verildi

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan memurlara yönelik 9 milimetre yavuz tabancaların kullanımına ait eğitim verildi. Teorik ve uygulamalı eğitimin ardından orman memurları atış talimi yaptı.

Ormancılara silah eğitimi verildi
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, 293 Sayılı Ormanların Kanun Dışı Müdahalelerden Korunması Esasları Yönetmeliği gereği, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'nde görev yapan tabanca taşımaya haiz memurlar için, Çok Amaçlı Eğitim Alanında 9 milimetre yavuz tabancaların kullanımına ait teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Orman Koruma Şube Müdürü Osman Koru başkanlığında yürütülen , Bolu İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Atış Eğiticisi Polis Memuru Şükrü Turgut tarafından verilen eğitime 60 teknik personel ve orman muhafaza memuru katıldı.

Eğitimde, tabanca bilgisi, taşırken ve kullanırken uyulması gereken güvenlik tedbirleri, atış teknikleri, nişan alma, tutuş şekilleri, söküp takma ve silah bakımı hakkında teorik eğitimler verildi. Eğitim sonrasında tabanca atış talimi uygulamalı olarak gösterildi.

Verilen eğitimle özellikle ateşli silahların sebep olacağı kullanım hatası kaynaklı olası kazaların önüne geçilerek yaralanma veya daha üzücü olayların yaşanmasının engellenmesi hedeflendi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir