Reklam

OKUYAN OKULLAR PROJESİ TANITILDI

OKUYAN OKULLAR PROJESİ TANITILDI
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Altındağ Belediyesi Kız Anadolu Lisesi konferans salonunda ‘’Okuyan Okullar Projesi’’ tanıtım toplantısına Vali Ahmet Ümit, eşi Şengül Ümit, Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, müdürlük yöneticileri, merkez ilçede bulunan okulların müdürleri, proje koordinatörü öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Mustafa Kutlu’ya ait eserler hakkında panel hazırlayan öğrencilerin izlenmesiyle devam etti. Panelin ardından Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yaptığı konuşmada, ‘’Öğrencilerimiz okusunlar istiyoruz. Projemizin kapsamını büyüttük ve Saygıdeğer Hanımefendi Şengül Ümit’in himayesinde bütün okullarımızı kapsayacak hale getirdik. Bu projeden umutluyuz çünkü okuyan ve sorgulayan bir neslimizin olmasını arzuluyoruz. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz her ay bir kitap ve bir yazarla tanışacaklar. Bir ay boyunca bir kitabı ve yazarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, tartışacaklar, konuşacaklar ve öğrenecekler. Bizler bu proje için elimizden geleni yaptık ve sizlerin de yapacağınıza eminiz’’ dedi.

Vali Ahmet Ümit yaptığı değerlendirme konuşmasında, ‘’Herkes 1071 Malazgirt Zaferi’ni bilir. 1067 Nizamiye Medreseleri’nin açılışını da bilelim. Bu medreselerde yetişen ilim adamları milletimize ve insanlığa çok büyük hizmetler yapmışlardır. Okuyan ve okutan bir millet kıymetlidir. Bizlerin geleneğinde okumak ve okutmak vardır. Öğrencilerimiz okuyacaklar, okudukça kıymetlenecek ve milletimize değer katacaklardır. Milletimizin daha güzel günler görebilmesi için çok çalışmak zorundayız. Okuma alışkanlığımızı geliştirmemiz gerekiyor. İstatistikî verilere göre okuma alışkanlığında çok gerilerdeyiz. Bu durumu bir an önce düzeltmeli ve çok okumalıyız. Projenin nihai hedefi; çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma sevgisi vermektir’’ ifadelerini kullandı.

 Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir