Namık Kemal Zeybek Bolu'dan seslendi: "Türkiye'yi kurtaracak olanlar Türkçü Atatürkçülerdir"

Kültür ve Turizm eski Bakanı, ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek Bolu’da gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhuriyetin 100. Yılında Türk devrimlerinin önemine vurgu yapan Namık Kemal Zeybek, gelecekten umutlu olduğunu söyledi.

Namık Kemal Zeybek Bolu'dan seslendi:
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu’da 60 yıllık dostu, milliyetçi camianın tanınan isimlerinden emekli Öğretmen Hasan Dinç ile buluşan Namık Kemal Zeybek, Bolu’nun Türk dünyası için önemli bir şehir olduğunu dile getirdi. Hasan Dinç ile sohbet edip hasret gideren ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, gündemi değerlendirdi. Ülkede Türk devrimlerini yok etmek için, karşı devrim başlatıldığını ifade eden Zeybek, Türk halkının ülkesi üzerine oynan oyunları boşa çıkartacağına inandığını ve gelecekten umutlu olduğunu belirtti. 

“ATATÜRKÇÜLER KAYBETTİ. ÇÜNKÜ ATATÜRKÇÜ DEĞİLDİLER”

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, “Türk halkının genel dokusu karanlığı göstermiyor. Aydınlığı gösteriyor. Biz ATA Parti olarak, bu aydınlığı genişletmek için, Atatürk gerçeğini, Atatürk’ün Türkçü olduğu gerçeğini gençliğimize anlatmak için yola çıktık. Atatürkçüyüm diyenler yenildiler bu ülkede. Çünkü Atatürkçü değildiler. Bu çok önemli bir gerçek. Türkiye’de Atatürkçüyüm diye çıkanlar Atatürkçü değiller. Bu yüzden yenildiler. Onlar İsmet Paşacıydı. Atatürk ilke ve inkılapları diye bir doktrin icat ettiler ona yemin ettirdiler. Bekçisiyiz diye yemin ettirdiler. Ne demek bekçisiyiz kardeşim. Türk devri bu mu? Türk devrimine karşı Atatürk ilke ve inkılaplarının kalıplaştırılması bir ihanettir. Karşı devrimin Atatürkçü gibi görünen yarı Atatürkçü bir oyunudur. Dolayısıyla Atatürkçüyüm diyenler Atatürkçü değildiler. Türkiye’yi kurtaracak olanlar Türkçü Atatürkçülerdir. İşin ilginç yanı Atatürk’ün Türkçülüğünü yok saydılar.  Türkçülere Atatürk’ün en büyük Türkçü olduğunu anlatmadılar. Dolayısıyla Atatürkçü olmayan bir Türkçü, Türkçü değildir. Türkçü olmayan bir Atatürkçü, Atatürkçü değildir. Akılcı ve bilimci olmayan birisi Atatürkçü değildir. Biz ATA Parti’yi bu temeller üzerinde, bizim gibi düşünen, yaşadıkları deneyimlerden gereken dersleri çıkarıp bilinçlerini berraklaştıran, bizi yüreklendiren, destekleyen, insanlarla ATA Parti’yi kurduk” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir