Milletvekili İsmail Akgül TBMM'de konuştu: "AFAD Müdürlüğümüze yeni bir merkezin yapılması beklentilerimiz arasındadır"

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, TBMM’de yaptığı konuşmada AFAD Bolu İl Müdürlüğünün konumunun uygun olmaması nedeniyle olası afetlere müdahalenin gecikebileceğine dikkat çekti.

Milletvekili İsmail Akgül TBMM'de konuştu:
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, AFAD Bolu İl Müdürlüğünün bulunduğu konumun yoğun nüfus ve yoğun trafiğe sahip olması nedeniyle olası afetlerde müdahalenin gecikebileceğine dikkat çekti. Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşan Milletvekili Akgül, AFAD Bolu İl Müdürlüğünün dar bir alanda olduğunu bu sebeple yeni merkeze taşınması gerektiğini belirterek, "Değişen iklim koşulları ile yaşanan doğal afetler, Afet ve Acil Durum Yönetiminin önemini artırmaktadır.11 ilimizi etkileyen 6 Şubat Depremlerinde gördük ki deprem ülkemizin gerçeğidir. Buna hazır olmak, gerekli tedbirleri almak ve depremle yaşamayı öğrenmek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için elzemdir. İçişleri Bakanlığı Bütçesinde AFAD Başkanlığımıza önemli bir bütçe ayrıldığını görüyoruz. AFAD’ın önümüzdeki dönemde deprem riski olan tüm illerimizde, yaşanan son deprem felaketinde edinilen tecrübeler ışığında tedbirleri artıracağına inanıyoruz. 6 Şubat deprem felaketinde AFAD’ın il müdürlüklerinin bulunduğu binaların da yıkılması bizlere gösteriyor ki; AFAD binalarının müstakil, yatay mimaride ve şehre yakın geniş bir alanda yapılması önem arz etmektedir. Örneğin, seçim bölgem olan ve deprem riski bulunan Bolu’da, AFAD Müdürlüğümüzün bulunduğu konum, şehrin en yoğun nüfusunun ve en yoğun trafiğinin bulunduğu dar bir alandadır. Olası bir depremde AFAD Müdürlüğümüzün bu bölgeden çıkması oldukça zordur. İlimizde AFAD Müdürlüğümüze yeni bir merkezin yapılması beklentilerimiz arasındadır. Ayrıca, AFAD Bünyesinde nitelikli ve eğitimli Arama Kurtarma Ekiplerinin sayısının artırılması, Arama Kurtarma ekipmanlarının temini de hayati bir öneme sahiptir." dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir