Milletvekili Coşkunyürek'ten hastalar için çok önemli adım

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Coşkunyürek'ten hastalar için çok önemli adım
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Ziyarette Bolulu vatandaşların hizmetine sunulmak için yürütülen ve planlanan hastane yatırımları, yüksek teknolojili tıbbi cihaz desteği ve uzman doktor kadrosunun güçlendirilmesi için verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

GÖRÜŞMEDE DİKKAT ÇEKEN DETAY " PET- CT" CİHAZI BOLU'YA KAZANDIRILACAK

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bakan Koca ile görüşmesinin ardından kanser hastalarının teşhisi ve tedavisinde önemli bir cihaz olan PET-CT'nin Bolu'ya kazandırılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca'dan PET-CT Cihazının sözünü aldıklarını belirten Coşkunyürek müjdeli haberi verdi.

HASTALARIMIZ BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEK ZORUNDA KALMASIN İSTİYORUZ

Milletvekili Coşkunyürek;" Kanser şüphesi olan veya tedavi gören hastalarımız için büyük öneme sahip olan Bilgisayarlı Tomografi  PET CT ( pozitron emisyon tomografisi) cihazını inşallah Bolumuza kazandıracağız. Kanser hastalarımızın PET çekimi için Ankara’ya, İstanbul’a gitmek zorunda kalmasını istemiyoruz. İnşallah bu hizmetimizi Bolumuza kazandırıp hastalarımızın hayır dualarını alabilirsek, onların yükünü hafifletebilirsek en büyük kazancımız, mutluluğumuz bu olacak"dedi.

PET-CT CİHAZI KANSER TEDAVİSİNDE HAYATİ ÖNEME SAHİP

Pozitron Emisyon Tomografisi (PET-CT)  teknolojisi, Bilgisayarlı Tomografi (CT) ile birleştirilerek, birçok hastalığın teşhisine olanak sağlayan önemli teknoloji tıbbi görüntüleme yöntemidir. PET/CT çok büyük bir oranda kanserin tanı ve evrelemesinde kullanılmaktadır. Bunun yanında nedeni bilinmeyen ateş gibi “tanı konulamayan hastalıkların” teşhisi, enfeksiyon odaklarının bulunması, kalp hastalarında canlı dokunun tespiti ile Alzheimer ve demansın ayrımında da etkinliğinden yararlanılmaktadır. Özellikle kanserin ilk teşhisi, evrelenmesi, yaygınlığının belirlenmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılması için tüm aşamalar PET/CT cihazı ile gerçekleştirilmektedir. PET/CT ile kanser tedavisinin yol haritası çıkarılarak hastalıkla mücadeleye katkı sağlamaktadır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir