MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak projelerini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen proje lansman toplantısında projelerini tanıttı.

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak projelerini açıkladı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, projelerini açıkladı. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde büyük bir coşku ile gerçekleştirilen proje lansman toplantısında toplam 60 proje açıklayan Durak, Bolu’nun tüm sorunlarına çözüm üretecek olan projelerle ‘Vakti Geldi Bolu’ dedi. 

“BU DİNAMİK KADROLARIN BİR YIL İÇİNDE BOLU’YA NELER YAPABİLECEĞİNİ HEP BİRLİKTE GÖSTERECEĞİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan proje lansman toplantısında konuşan MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül “Biz heyecanımızı her zaman diri tutuyoruz. Dinamizmimizi, samimiyetimizi, inancımızı her zaman diri tutuyoruz. 14 Mayıs’ta sizlerin bize vermiş olduğu desteklerden dolayı aynı samimiyetle, aynı inançla, aynı itikatla 31 Mart’ta da Bolu’ya nasıl hizmeti getireceğimizi 8 aydır Bolu’ya gösterdik. Rabbim nasip ederse nice yıllar Bolu’ya hizmet etmenin nasıl olduğunu, nasıl milletvekilliği yapıldığını, nasıl belediye yönetildiğini sizlerle birlikte göstereceğiz. Bizim birinci projemiz samimiyet dedik. Allahın izniyle bu projeyi biz yaşadığımız sürece tüm Milliyetçi Hareketin neferleri olarak sizlerle birlikte sürdüreceğiz. Allahın izniyle azimle bir şekilde mücadele ederek, Bolu’da Milliyetçi-Ülkücü hareketin bir yere taşınmasında yol gösteren İlhan Durak kardeşimizle 31 Mart’tan sonra Bolu’daki süreci yöneteceğiz. Hemşehrilerimize şunu söyledik; biz Bolu’nun yükünü sırtlanmaya talibiz dedik. Evet omzumuza verilen yükün ve vebalin farkındayız. Sizlerin yüklediği yükü ve vebali taşıyabilecek genç ve dinamik kadrolar karşınızda. Bize müsade edin vekaletinizi verin, işte bu dinamik kadroların bir yıl içinde Bolu’ya neler yapabileceğini hep birlikte göstereceğiz. Sizlerle birlikte Aralık 2022 yılında göreve geldiğimiz an itibariyle AK Partili, CHPli, oncu buncu demeden tüm hemşehrilerimizin talep ve sorunlarına çözüm bulmaya gayret ettik. Allaha şükürler olsun, bugün belediye başkan adayımızla topluluklara gittiğimizde bu vermiş olduğumuz samimiyetin, hizmetin karşılığını alabiliyoruz. Biz hep şunu söyledik, rabbim bizi Bolululara mahcup etme yarabbi. Allahın izniyle de 31 Mart’ta sizlerin desteği ile hem Bolu’ya mahcup olmayacağız, hem liderimize mahcup olmayacağız, hem teşkilatımıza mahcup olmayacağız” dedi.

“DÜRÜSTLÜK İLE ÇALIŞKANLIĞI BİRLEŞTİREN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI KENTİMİZİN HER YERİNDE HÂKİM KILACAĞIZ”

İlhan Durak’ın belediye başkanlığında iş ile aşı, devletle vatandaşı, geçmiş ile geleceği, estetikle doğallığı, hizmet ile toplumsal faydayı ve en önemlisi dürüstlük ile çalışkanlığı birleştiren bir belediyecilik anlayışının Bolu’da hakim olacağını vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol ise “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkemize ve Bolu’muza hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yarım asrı aşan tecrübe, birikim ve ülke sevdasıyla kuruluşumuzun 55. yılını kutladığımız bugünlerde büyük bir kıvanç ve mutluluk içerisindeyiz. Bizlerin bu gururu hissetmesine vesile olan Partimizin Kurucu Lideri, Başbuğumuz Sayın Alpaslan Türkeş Bey ve Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’e ne kadar teşekkür etsek, azdır. Milliyetçi Hareket Partisi, ilk günkü inanç, azim ve kararlılıkla, insanımızı kucaklayıp ezelden ebede coşkun nehirler misali akmaktadır. Sabrettik, sebat ettik, çıktığımız seferde desteği milletten, zaferi Allah’tan diledik.  Bugün de ayırmadan ayrışmadan “Bolu Bizim, Türkiye Hepimizin” kararlılığıyla tek yürek, tek bilek, tek nefes olalım istiyoruz. Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi “Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir.” Bu duygu ve düşüncelerle Köroğlu’nun diyarı, Akşemsettin’in ocağı, Hayrettin Tokadi’nin manevi yuvası ve İzzet Baysal’ın şehri olan Bolu’muzu birlikte yönetmek ve imar etmek istiyoruz. Hareketimizin birçok aşamasında görev yapmış, yusuf yüzlü, bozkurt bakışlı, güzel yürekli ve Bolu aşığı Belediye Başkan Adayımız İlhan Durak Kardeşimin şehrimize çok büyük hizmetler yapacağına canı gönülden inanıyorum. Onun belediye başkanlığında iş ile aşı, devletle vatandaşı, geçmiş ile geleceği, estetikle doğallığı, hizmet ile toplumsal faydayı ve en önemlisi dürüstlük ile çalışkanlığı birleştiren bir belediyecilik anlayışını kentimizin her yerinde hâkim kılacağız.  Merhum Atsız Hoca demiştir ki: “En yüce hizmet, karşılık ve kazanç beklemeden yapılan hizmettir.” Ülkümüz budur. Çünkü biz ülkemizi, şehrimizi ve insanımızı karşılıksız sevdik. Kaldı ki Bolumuza olan sevdamızın ne bir bedeli olabilir ne de bir karşılığı. Şehrimizde bugüne kadar yapılan, her güzelliğe yenilerini eklemek, adım adım, aşama aşama ileriye taşımak yegâne gayemizdir. İnşallah, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, şehrimizin emaneti, beş yıllığına siz değerli Aziz Bolu halkı tarafından Milliyetçi Hareket Partisine, İlhan Durak kardeşime verilir. İnanıyorum ki yola çıkan hizmet kervanımız durmayacak, mola vermeyecek ve ülkülerine emin adımlarla koşacaktır. Bu uğurda mücadelemizin zamanı, mekânı ve mazereti yoktur” şeklinde konuştu.

“BOLUMUZ DEVLETİMİZİN ÖZÜ, MİLLETİMİZİN SÖZÜ, TARİHİN SESİ, GELECEĞİMİZİN RUH KÖKÜDÜR”

Bolululara bir söz vermek, Bolu’nun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bu kutlu yola çıktığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Bolu'nun şanlı tarihine, engin kültürüne ve bu toprakların yetiştirdiği onurlu insanlarına bir söz vermek için buradayım. Bir belediye başkan adayı olarak, sizlere daha iyi bir yarın vadetmek ve Bolu'muzun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için sizlerin desteği ile kutlu bir yola çıktım. Şunu herkes bilmelidir ki, Bolumuz devletimizin özü, milletimizin sözü, tarihin sesi, geleceğimizin ruh köküdür.

Şair dizelerinde Bolu’muzu ne de güzel anlatır:

Nasıl tarif etsem yeşil Bolu’yu?

Eser efil efil yelleri güzel

Anmamak olur mu Koç Köroğlu’yu

Kıratın gezdiği belleri güzel

Seçilse de kelamların en hası

Ummanı alamaz bu çeşme tası

Anlatmakla bitmez Bolu sevdası

Mavisi, yeşili, alları güzel

 Şairlerin bile doğal güzelliklerini anlatmakta zorlandığı bu kutlu şehir; tarihiyle, kültürüyle ve en önemlisi siz değerli insanlarıyla her türlü övgüyü hak etmektedir. Ancak, gönlümüzdeki bu güzellikleri daha da parlatmak, Bolu'yu hak ettiği yere taşımak, ancak samimi bir yönetim ve içten bir hizmet anlayışıyla mümkündür. Demokratik katılımı yerel düzeyde yaygınlaştıran, vatandaşımızı sadece yönetilen değil yönetimde paydaş olarak gören, “hemşehrilik” bilincini yerleştiren, uzlaşma kültürünü geliştiren, tarihi, kültürel, doğal tüm değerlerine sahip çıkan ve bu değerleri zenginleştiren bir yönetim anlayışıyla yanınızdayız. “İki günü birbirine eşit olan ziyandadır.” anlayışıyla Bolu’muzu hizmet ve muhabbetle kucaklayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim amacımız vatandaşlarımıza mutlu ve müreffeh bir hayat imkânı sunmak, güvenli ve huzurlu bir geleceği elbirliğiyle inşa etmektir. Bu amaçla ekibimizle hazırladığımız; üzerinde saatler, günler ve aylarca düşündüğümüz projelerimizi şimdi sizlere sunmanın “VAKTİ GELDİ”.”

Konuşmaların ardından projelerin tanıtıldığı video katılımcılara izletildi ve projeler tüm izleyenler tarafından tam not aldı.

İşte Durak’ın Bolu için hazırladığı projeler:

-İMAR VE ŞEHİRLEŞME YÖNETİMİ

Belediyemiz tarafından yürütülecek imar işlemlerinin adil ve şeffaf yönetilmesi adına süreç; belediye meclisi, uygulama mercileri ve gayrimenkul hak sahipleri ile beraber yürütülecek. Şehrimizin “imar planlaması” gözden geçirilerek vatandaşımızın yaşam kalitesini artıracak, şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirecek, yeşil alanların ve yatay mimarinin ön planda olduğu imar planlaması gerçekleştirilecek. Yeni imar planlamaları ile yapılaşmaya uygun yeni imar alanları oluşturularak konut üretimine katkı sağlanacaktır. Bu sayede konut ihtiyaçlarındaki arz-talep dengesizliği giderilerek değerinin çok üzerinde olan konut fiyatlandırmalarının önüne geçilecek.

-TRAMVAY HATTI PROJESİ

Kent Meydanı (Anıtpark) ve Millet Bahçesi arasında toplam 5,5 km uzunluğa ulaşan tramvay hattı projesi hayata geçirilecek. Şehrimiz bu sayede hem işlevsel hem de nostaljik yeni bir ulaşım sistemine kavuşacak. Bu projenin gerçekleşmesi ile birlikte Bolu Merkez ve Kalıcı Konutlar bölgesinde yaşanan trafik sorununa da önemli bir çözüm sunulmuş olacak. Kanal yolunda bulunan yürüyüş yolu ile tramvay hattı kesişerek Bolu Merkez’deki insanlarımızın yürüyüş yoluna ulaşımı sağlanacak.

-KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR

Şehrimizde, D-100 ve şehir içi yolların kesiştiği bölgeler olan Gölyüzü Kavşağı, Yeni Adliye/Sanayi Kavşağı, Gölköy/Üniversite Kavşağı bölgelerinde trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla köprülü kavşak projesi gerçekleştirilecek.

-BOLU MOBİL UYGULAMASI

Hayata geçirilecek Mobil Uygulama altyapısında şehiriçi toplu taşıma ulaşımının beraberinde şehrimizde bulunan taksilerimiz ve Belediyemizin kuracağı bisiklet kiralama noktaları sisteme entegre edilecektir. Bu sayede taksilerimiz de şehrimizin ulaşım sistemine tam olarak eklenmiş olacak, Vatandaşımız bu uygulama sayesinde bulunduğu noktaya taksi çağıracak veya bisiklet temin ederek şehir içinde hızlı ve kolay ulaşımı sağlayabilecektir.

-BİSİKLETLİ ULAŞIM

Şehir içerisinde mevcut ve yeni yapılacak yol çalışmalarında bisiklet yolu planlaması ve uygulaması gerçekleştirilecektir. Şehir içinde belirlenecek noktalarda bisiklet kiralama ve park istasyonları oluşturulacaktır. Vatandaşımız bu noktalardan kiralama yaparak şehir içinde bisiklet yolculuğu gerçekleştirebilecek. Bisiklet Kiralama Noktaları Bolu Mobil Uygulamasına entegre edilecek, Vatandaşlarımız şehrin her noktasında bisikletlere rahatlıkla erişebilecek.

-TOPLU TAŞIMA –AKILLI DURAK

Şehir içi trafiğini azaltmak ve vatandaşımızın daha konforlu seyahat edebilmesi adına toplu taşıma araçlarının sayısı, araçların kapasitesi ve şehiriçi  güzergahları arttırılacaktır. Toplu Taşıma Araçlarının Bolu Mobil Uygulaması ile tam entegrasyonu sağlanarak, vatandaşlarımızın anlık bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Akıllı Durak ile yolcularımıza anlık bilgilendirme, otobüs konumu ve tahmini varış süresi bilgisi, haber ve hava durumu yayınları, yerel gündem, kültür, sanat ve spor etkinlerine ilişkin bilgilendirmeler, yolcularımızın hizmetine sunulacak.

-ATIK YAKMA VE ENERJİ ÜRETİM TESİSİ

Bolu ili Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliğimizdeki (BEKAB) çalışmaları hızlandırarak birliğimizin daha aktif hale gelmesine öncülük edeceğiz. İlçelerimizle iş birliği içerisinde yürüteceğimiz “Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi”mizi hayata geçireceğiz. Bu sayede şehrimizde düzenli depolama sahalarımızda toprak altına depolanan  katı atıklarımızı yakarak elektrik enerjisine dönüştüreceğiz.

-SIFIR ATIK VE YEŞİL DÖNÜŞÜM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Belediyemizin yürüteceği ortak projeler ile şehrimizde “sıfır atık” politikası ve geri dönüşüm konusu öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olacaktır. Atık Toplama ve Dönüştürme Tesislerimizde güncel teknolojik revizyonlar gerçekleştirilecek, bu sayede elektronik aletler, plastik, karton, cam vd. atıklarda en ileri seviyede geri dönüşüm sağlanacak.

-SEVİMLİ DOSTLARIMIZ

Sokaklarda yaşayan hayvanlarımızın sağlık sorunlarının tespit ve tedavisi, onların sosyal adaptasyon sürecinin sağlanması ve uygun koşullarda bakım ve barınma imkanı sunulması için sevimli dostlarımıza yönelik mevcutta var olan rehabilitasyon merkezine yönelik düzenlemeler yapılacak.

-KENTSEL DÖNÜŞÜM VE AFET GÜVENLİĞİ

Şehrimizde yapısal problemleri bulunan binaların kentsel dönüşüm kapsamına alınarak deprem dirençli hale getirilebilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ile ortak çalışmalar gerçekleştirilecek. “Deprem Güvenliği” adına vatandaşlarımıza yönelik AFAD ile koordineli bilinçlendirme ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştirilecektir. İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde ‘’Afet Müdahele Birimi’’ kurulacak ve bu birim donanım, araç-gereç, bilgi ve beceri açısından en üst düzeye çıkarılacak.

 -AFET YAŞAM MERKEZİ

Deprem ve afetlerde kullanılmak üzere  tüm alt ve üstyapı hazırlıkları yapılmış “afet yaşam merkezleri” oluşturulacaktır. İlimiz için hayati bir gerçek olan depreme en iyi şekilde hazırlanarak yapı stoklarımız başta olmak üzere  tüm kaynaklarımız “deprem dirençli” hale getirilecek.

-KARACASU – GÖLCÜK TELEFERİK HATTI

Belediyemiz tarafından daha önce projelendirilmesi yapılan ancak hayata geçirilemeyen “Karacasu-Gölcük Arası Teleferik Hattı” bizim tarafımızdan hayata geçirilerek vatandaşımızın hizmetine sunulacak. Bu çalışma şehrimize ziyarete gelen turist sayısında olumlu yönde katkı sağlayacak. Karacasu’dan Gölcüğe ve Gölcükten-Karacasu’ya olmak üzere gidiş-dönüş olarak hareket edecek 3.100 metre uzunluğundaki teleferik hattında aynı kabin içerisinde 8 kişi keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilecek.

-YÜZÜNCÜ YIL TABİAT PARKI

Eski Orman Fidanlığı olarak bilinen Karacasu Büyüksu kenarında Bolu Belediyesinin 2018 yılında mülkiyetine geçen alanda içerisinde yeşil alanlar, yürüyüş yoları, göletler, sosyal tesis binaları ve konaklama yapıları bulunan konsept bir proje hayata geçirilecek.

-GASTRONOMİ MERKEZİ

Bolu’muzu Gastronomi Şehri haline getirmek adına Kalıcı Konutlar, Kılıçarslan-Alpağutbey mahalleri bölgemizde  “Gastronomi Merkezi”projesi hayata geçirilecek. Gastronomi Merkezimizin konsepti içerisinde gerçekleştirilecek rekreasyon alan düzenlemeleri ile canlı müzik ve konser etkinliklerin düzenleneceği açık hava alanları yer alacak. Bu konspet proje içerisinde Bolu’muzun yöresel ürünlerinin ve lezzetlerinin beraberinde, Dünya mutfaklarının yer alacağı gastronomi restaurantları bulunacak. Gastronomi Merkezimizde ayrıca kadınlarımıza yönelik, ünlü şeflerin vereceği yemek kursları ve yemek yarışmaları düzenlenecek.

-BOLU FUAR ALANI

Fuar Merkezimizde, şehrimizde gerçekleştirilebilecek küçük ve orta ölçekli fuarların yapılmasına fiziki imkan sağlanmış olacak. Bu sayede şehrimiz, bir “Fuar Kent” halini alacak. Fuar alanı, şehrimizde meydana gelebilecek olası bir afet durumunda barınma ihtiyacının karşılanacağı çadır/konteynır kent haline dönüşebilecek.

-OTOBÜS PARK ALANI

İlimiz turizm potansiyelinin tam anlamıyla değerlendirilebilmesi için ziyaretçilerimize modern, güvenli ve rahat bir hizmet sunma hedefiyle “otobüs park” projesi hayata geçirilecek. Bu projemizle birlikte ilimize ziyarette bulunan misafirlerimiz temiz ve konforlu bir ortamda dinlenme ve ihtiyaçlarını karşılama olanağına ulaşacak, şehir merkezini gezerek ilimiz ekonomisine katkıda bulunacak. Otobüs parkında; turizm bilgilendirme ofisi, modern tuvalet, bebek bakım odaları, dinlenme alanları ve mini yiyecek-içecek işletmeleri yer alacak. Ayrıca projemizin Kızılay Parkı mevkine yapılması planlandığından otobüslerin şehir içi trafiğine karışması da önlenmiş olacaktır. Bu sayede hem ziyaretçilerimiz şehrimize inen merkezi noktasında Bolu’yla buluşmuş olacak hem de otobüsler trafik yoğunluğu oluşturmayacak.

-MAHALLE SPOR SAHALARI

Mahallelerimizde spor faaliyetlerinin yapılacağı fiziki alanlar oluşturulacak ve mevcut alanlarda bakım-onarım-revizyon çalışmaları yapılarak daha uygun ve verimli şartlar altında spor faaliyetlerinin yürütülmesi sağlanacak.

-AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

Şehrimizde Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren her branştaki spor kulübümüz, ekipman ve ulaşım başta olmak üzere birçok açıdan desteklenerek özellikle çocuk ve gençlerimizin bağımlılıktan uzak sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için spora teşvik edilmesi sağlanacak.

-DÜN VE BUGÜN OLDUĞU GİBİ YARINDA BOLUSPOR’A HEP DESTEK TAM DESTEK

Bolu’muzun Değeri, Şehrimizin Gözbebeği, Boluspor’un dün ve bugün olduğu gibi yarında yanında olacağız. Belediye olarak Boluspor’un başarısı için maddi ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Boluspor’un hem yeni bir stadyuma, hem de modern tesislere sahip olması için her türlü girişimde bulunacak, İlimize bu yatırımların yapılması için öncü olacağız. Taraftar gruplarımızın materyal ve deplasman giderlerini karşılayacak, hemşerilerimizin ailecek tribünlerde Boluspor’u desteklemesi için çalışmalar yapacağız. Boluspor Asla Yalnız Yürümeyecek! 

-YENİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ

Şehir içerisinde gelişigüzel sanayileşmenin önüne geçmek için Valilik, Sanayi ve Ticaret Odası ve diğer tüm paydaşlarla görüşülerek yeni organize sanayi bölgeleri belirlenecek, bu sayede şehrimizde istihdam olanakları arttırılacak.

-ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ

Karaçayır Mahallesi, Eski İtfaiye Müdürlüğü bölgesinde ilimizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan Atatürk Kültür Merkezi yapılacaktır. İlimizde yapılacak tiyatro ve toplantı etkinlikleri, çalıştay, kurultay ve konserlere ev sahipliği yapacak merkezimiz, modern bir mimaride, ulaşımı kolay olan bir mevkide yapılacaktır. En büyüğü 3000 kişilik, 3 farklı salona sahip Kültür Merkezimizin içerisinde otopark alanı, kafeterya, bekleme salonları ve sergiler için sanat galeri alanları yer alacaktır. Bu haliyle ilimiz modern bir Kültür-Sanat Merkezine kavuşmuş olacaktır.

-GÜLEZLER KADIN SANAT KONAĞI

Şehrimizde kadınların sosyalleşmesi ve bir arada bulunarak etkinlikler düzenleyebilmesi adına mülkiyeti Belediyemizde olan Gülezler Konağı’mızı kadınların kullanımına sunacağız. Kadınlar burada Belediyemiz tarafından düzenlenecek el sanatları, dikiş nakış, resim, müzik atölyelerinde eğitimler alarak kendi el emeği göz nuru sanat eserlerini üretebileceklerdir. Üretilen ürünlerin satışı ile vatandaşlarımız hanelerine ek gelir sağlayacak.

KÖROĞLU TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR FESTİVALİ

Geleneksel hale getirmek istediğimiz, Köroğlu Türk Dünyası Kültür Festivali ile Türk Dünyasındaki soydaşlarımızla bağlarımızı kuvvetlendireceğiz. Türkiye yüzyılında Bolu’muzu “Türk Dünyasının” önemli kentlerinden biri haline getirmek için kültür-sanat günleri ve festival etkinlikleri düzenlenecek. Bu vesileyle kentimizin gelişimine; sosyal, kültürel ve  ekonomik açıdan katkılar sunulmuş olacak.

-KÜLTÜR – SANAT ETKİNLİKLERİ

-BELEDİYE SAHNESİ

Şehrimizde yapacağımız Atatürk Kültür Merkezinde,  oluşturacağımız Belediye Sahnesi ile çocuk ve yetişkinlerimiz için tiyatro gösterileri, tiyatro ve oyunculuk kursları, söyleşi ve paneller düzenleyeceğiz.

-CINEBOLU FİLM GÖSTERİMLERİ

Şehrimizde Bahar ve yaz aylarında açık hava sinema gösterimlerimiz için kent meydanlarımıza “CineBolu” platformumuzu kurarak birlikte hüzünlenip birlikte güleceğiz.

-KÜLTÜRGEZİLERİ

Yediden yetmişe tüm halkımız için. İstanbul, Çanakkale,  Amasya, Konya, Bursa,Edirne başta olmak üzere birçok  ilimize kültür gezileri düzenlenecek.

-BOLU KİTAP FUARI

Şehrimizde yapacağımız Atatürk Kültür Merkezinde veya  Fuar Alanında yılda bir kez düzenlenecek Bolu Kitap Fuarı’nı açacağız. Fuarımızda aynı zamanda söyleşiler ve yazar-okur buluşmaları gerçekleştirilecek.

-YAYLA BAYRAMLARI

Geleneksel Yayla Bayramlarımızı, Milli bir miras kabul ederek, Belediyemiz bünyesinde kurumsal hale getireceğiz. Bu şekilde Yayla Bayramlarımızı daha düzenli ve nitelikli olarak gerçekleştireceğiz.

-GENÇLİK MERKEZİ VE KÜTÜPHANE

Projemiz gençlerimizin hem vakit geçirebileceği, hem de ders çalışabileceği fiziki alanlara sahip olacak. Proje İçeriğinde; Gençlerin bireysel ve ortak ders çalışabileceği alanlar bulunacak. 7 gün 24 saat çalışma sistemi ile hizmet verecektir. Gençlerimize ücretsiz çay kahve imkanları sağlanacaktır. Proje kapsamında açık alanlarda gençlerin vakit geçirebildiği rekreasyon alanları bulunacak. Gençlerimiz ile söyleşi, okur-yazar buluşmaları bu merkezde gerçekleştirilecek.

-E-SPOR MERKEZİ

Gençlerimizin yeni tutkusu dijital dünyada oynadıkları oyunları bir arada oynayabilmek adına fiziki ve donanımsal şartların sağlandığı e-spor merkezi hayata geçirilecek.

-KENT ORMANI GENÇLİK KAMPLARI

Gençlerimizi doğa ve arkadaş grupları ile bir araya getirmek adına Abant Kavşağı yolu güzergahında bulunan “Bolu Kent Ormanı” aktif hale getirilerek etkinliklerin düzenlenebileceği yaşam alanları sağlanacak.

-BİLİM BOLU BİLİM MERKEZİ

Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında çalışma yapan,  aynı zamanda TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali yürütücüsü T3 Vakfı ile ortak olarak yürütülecek bilim merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Bilim Bolu Merkezimizde; Tasarım ve Üretim, Robotik Kodlama,  Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, Yazılım Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama, İleri Robotik, Yapay Zeka, Havacılık ve Uzay Teknolojileri uygulamaları gerçekleştirilecek. Çocuklarımız, Bilim Bolu çatısı altında oluşturulacak teknoloji takımları ile TEKNOFEST yarışmalarına Belediyemizin destekleri ile katılım sağlayacak.

-ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Kütüphanemizde, ailelerimiz ile çocuklarının beraber vakit geçirebileceği ortak etkinlik alanları bulunacak. Hafta sonları çocuklarımız için özel tiyatro ve görsel etkinlikler düzenlenecek. Kütüphanemizde çocuklarımız için özel atölyeler oluşturulacak. Resim Atölyesi, Masal Anlatım Atölyesi, Müzik Atölyesi gibi atölyelerde çocuklarımıza çeşitli etkinlik ve eğitimler sunulacak.

-KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ

İş hayatında yer alan annelerimizin gözü arkada kalmadan çocuklarını emanet edebilecekleri, evlatlarımıza ve ailelerine sunmayı öncelediğimiz kreş ve gündüz bakım evi projemizi hayata geçireceğiz.

-ÇOCUK DOĞA TEMA PARKI

Bolu Kent Ormanında” yapılacak proje çalışması ile çocuklarımız  için özel bir etkinlik alanı düzenlenecek. Bu özel alan içerisinde; Çocuk Hayvan Çiftliği, Doğa Parkurları, Hobi Bahçeleri/Tarım Alanı v.b konseptlerde içeriklerinin oluşturulacağı modern bir “Doğa Tema Parkı” yapılacak.

-MUTLU VE SAĞLIKLI YAŞLILIK PROJESİ

-YAŞLI SAĞLIĞI İZLEME PROGRAMI

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Sağlık İl Müdürlüğüyle oluşturacağımız protokoller çerçevesinde 65 yaş ve üzerindeki yaşlılarımız, altı ayda bir kez evlerinde ziyaret edilerek “kan basınçları ile açlık kan şekerlerinin ölçüldüğü ve temel sağlık durumlarının gözlemlendiği bir program uygulanacak.

-ENGELSİZ KENT BOLU

Şehrimizdeki ulaşım başta olmak üzere tüm alt ve üst yapı planlamaları engelli kardeşlerimizin ulaşım, çalışma hayatı ve sosyal yaşamlarını destekleyici nitelikte olacaktır. Sevgi ve ilginin tüm engelleri aşacağına inanarak Bolu’muzu Engelsiz Bir Kent haline dönüştüreceğiz.Engelsiz taksi uygulaması yaygınlaştırılarak, engelli kardeşlerimizin ulaşım ihtiyaçlarının daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde karşılanması sağlanacaktır. Engelli kardeşlerimize belediyede daha fazla iş imkanı sağlanacaktır.  Ayrıca özel sektör kuruluşlarının, engelli bireylerimizin istihdamına öncelik sağlaması halinde, bu kuruluşlarımız için belediye vergilendirmelerinde indirim uygulaması sağlanacak.

-ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERİMİZ İÇİN VEFA PROJESİ

Saygı, sevgi ve vefanın en büyüğünü hak eden Şehit yakını ve Gazilerimize hayatlarını kolaylaştırmak için iş imkanlarından ulaşıma, sağlıktan, eğitime birçok alanda maddi ve manevi destekler sağlanacak. Şehit yakını ve Gazilerimizin toplumsal saygınlığını kentimizin her alanında yaşatabilmek için politika, program ve projeler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda öncelikli olarak Şehit yakını ve Gazilerimizin kurmuş olduğu dernek ve vakıflara belediyemizce yer tahsisi sağlanacak. Aziz Şehit ve Gazilerimizin çocuklarının dershane, kurs, yurt gibi eğitim masrafları belediyemizce karşılanacak.

-SOSYAL BELEDİYECİLİK

Halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Belediyemiz öncülüğünde “Mavi Şeritli Ambulans” projesini hayata geçireceğiz. Bu proje kapsamında şehrimize kazandırılacak mavi şeritli ambulans ve uzman kadromuz ile hastalarımızın sağlık kuruluşlarına şehir içi ve şehirler arası nakillerinin daha hızlı gerçekleşmesi sağlanacaktır. Nakil işlemlerinin belediyemizce yapılması sayesinde şehrimizde 112 acil müdahale hizmeti veren sağlık çalışanlarımızın iş yükü azaltılarak acil müdahale kapasiteleri arttırılmış olacaktır.

-BOLU KENT KONSEYİ

Şehrimizin “ortak akıl ve vicdanını” temsil eden kent konseyimizin karar alma süreçlerimize etkili bir şekilde katkı sunabilmeleri için çoğulcu  bir yönetim anlayışı benimsenecektir. Bu yönüyle kent konseyimiz, alacağımız kararlar için “danışma meclisi” sıfatıyla yönetim süreçlerimizin en önemli paydaşı olacaktır.

-BOL-SÜT PROJESİ

Sütün özellikle erken çocukluk dönemi zihin ve fiziksel gelişimi için önemi hayatidir. Bu nedenle okulöncesi ve ilköğretim düzeyinde eğitim gören yavrularımız için “Bol-Süt Projesi” hayata geçirilerek “süt dağıtımı” yapılacak.

 -EĞİTİME TAM DESTEK

Okulöncesi ve ilköğretim sürecinde ihtiyacı olan okullara eğitsel oyuncak, araç-gereç ve materyal temini sağlanacak. İhtiyaç duyan her okulumuz için kütüphane kurulumu ve kitap desteği sağlanacak. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz için okul başlangıcında “kırtasiye, okul kıyafeti ve ders kitapları” temini için “Okula Hazırlık Paketi Projesi” hayata geçirilecek.

 -ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA

Toplu taşıma araçlarımızı 0-5 yaş arasında çocuğu olan annelerimiz ücretsiz olarak kullanabilecek.

-YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Türk Milleti’ne emanet ettiği Cumhuriyetimizin İlkelerinden ayrılmayacağız. Bolumuzun Manevi Babası Merhum İzzet Baysal’ın izinden ayrılmayacağız. Bolu’ya İzzet Baysal Ruhuyla hizmet edeceğiz. Dürüst, Liyakatli, Şeffaf ve Adaletli olacağız. Belediyemizin kaynaklarını heba etmeyeceğiz. Beytülmal’a sahip çıkacak, ranta ve yağmaya geçit vermeyeceğiz. Belirli bir zümreye hizmet eden, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapan anlayışta olmayacağız. Siyasi görüşü ne olursa olsun, Bolu’da yaşayan herkesin hizmetinde olacağız. Görev süremizi Siyasi ve şahsi hevesler peşinde heba etmeyeceğiz. Şahsımızı ve siyasi görüşümüzü değil Bolu’nun marka değerini yükselteceğiz.. Bize güvenen hiçbir üreticimizi, vatandaşımızı mağdur etmeyecek, mahcup düşmeyeceğiz. Belediye Başkanlığı’nın Özel Kalem Bütçesini kullanmayacağız. Mali Disiplin ve Tasarruftan taviz vermeyeceğiz. Şikayet, öneri ve istişareye açık olacak, Belediyemizi Vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi her bir ailemize ulaşacak, gerekli olan giyim-gıda vb. her türlü yardımı yapacağız. Cami ve mezarlıklarımızın temizlik, güvenlik ve bakımlarına gerekli hassasiyet gösterilerek ihtiyaçları karşılanacaktır. İhtiyaç sahibi ailelerimize sıcak yemek yardımı kapasitesini arttırılacak ulaşılmadık ihtiyaç sahibi aile bırakmayacağız. İlimizin tertip ve düzenine, sokaklarımızın temizliğine her zaman dikkat edeceğiz. Öncelik bekleyen hizmetler varken, hamasi eylemler içinde bulunmayacağız. Belediye Teşkilatımızda liyakat, hiyerarşi ve görev bilincine sahip sorumluluk sahibi kadrolarla çalışacağız Belediye Hizmetlerinde, laçkalığa, disiplinsizliğe ve sorumsuzluğa izin vermeyeceğiz.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
sanalbasin.com üyesidir