MERT MİNİSKER ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bolu Gazeteciler Cemiyeti olağan kongresi 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Uzun yıllar medya sektöründe görev yapan Mert Minisker, kongre öncesi Bolu Gazeteciler Cemiyet Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Basın sektöründe çalışan emekçilerin hak ettikleri yaşam standartları için mücadele edeceklerini belirten Mert Minisker, mesleki saygınlığı yeniden inşa edeceklerini söyledi.

MERT MİNİSKER ADAYLIĞINI AÇIKLADI
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

13 Kasım’da yapılacak olan Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Kongre öncesinde adaylığını açıklayan Medya Bark Yapım ve www.tvbolu.com.tr’nin imtiyaz sahibi Mert Minisker, ilk hedeflerinin Bolu’da görev yapan basın mensuplarının çalışma ve yaşam standartlarını yükseltmek olduğunu ifade etti. 

STANDARTLARI YÜKSEK, DONANIMLI SAYGIN GAZETECİLER

Mert Minisker, “İletişim fakültesi 3. sınıf öğrencisiyken stajyer olarak adım attığım medya sektöründe 20 yılı geride bıraktım. Uzun yıllar gerek memleketim Bolu’da gerekse ülkemizin farklı şehirlerinde medya alanında çalıştım. Bu yüzden sahada çalışan arkadaşlarımızın sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Yaklaşan kongremiz için güzel bir yönetim kurulu listesi oluşturduk. Tüm arkadaşlarımız birbirinden değerli ve mesleğe değer katan meslektaşlarımız. Ekip olabilmenin ve ekip çalışmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Tabii iyi bir ekip olduğumuzdan da eminiz. Yeni dönemde Bolu’da görev yapan basın mensuplarımızın, daha iyi koşullarda görev yapmaları için ciddi çalışmalar yürüteceğiz. Önceliğimiz gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri ekonomik seviyeye ulaşarak refah içerisinde mesleklerini icra etmeleri olacaktır. Özgür bir şekilde  mesleğini icra edebilen basın mensuplarının, gazetecilik mesleğini yukarıya taşıyacağına ve toplum nezdindeki saygınlığının artacağına inanıyoruz.”

PROJELER DEVAM EDECEK

Bolu’da medya ile ilgili farklı bir çok projeyi hayata geçiren Mert Minisker, “Pandemi nedeni ile projelere ara vermiştik. Pandeminin bitmesiyle geçtiğimiz yıl projelere yeniden başladık. 2015 yılında hayata geçirdiğimiz ve Bolu Basın tarihinde ilk olan IVME Projesi ile 35 arkadaşımızı yurtdışına götürme fırsatımız olmuş, Belçika ve Almanya’da basın kuruluşlarını ziyaret etmiştik. İnşallah yine üyelerimizin bilgi donanım ve tecrübelerini artırmaya yönelik projelerimize devam edeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışı farklı projelerimiz hazır.   Geçtiğimiz yıl yaklaşık 45 iletişim öğrencisine mesleki eğitim verdik. Geleceğin basın mensuplarını da düşünmemiz gerektiğine inanıyorum. Tüm bu projelerin amacı, Bolu’daki basın sektörünü daha donanımlı daha gelişmiş, bir düzeye çıkarmak.” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir