"Mantar üreticilerini de mağdur ettiler"

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, Bolu Belediyesi tarafından 2020 yılında kurulan Köroğlu Kooperatifi aracılığı ile Bolululara ek gelir kapısı sağlamak için başlatılan kültür mantarı üreticiliğinde mağdur edilen üreticilerin sesi oldu.

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

2019’da gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, 2020 yılında kurulan Köroğlu Kooperatifi aracılığı ile vatandaşlara alım garantisi verdiği mantar üreticiliği konusunda üreticileri mağdur etti. Büyük bir proje olarak 2021 yılında ilk tesislerin kurulduğu mantar üreticiliğinde vatandaşlara eğitimler verildi ve vatandaşlar üretime teşvik edildi. Kısa sürede Bolu’da birçok kişi mantar üretim işine girerken Bolu Belediyesi tarafından alım garantisi verilmesine rağmen son dönemde üreticilere ödemeleri yapılmadı ve üretim tesisleri bir bir kapanmaya başladı. Kaılıcı Konutlar bölgesinde kurulan tesislerde üretim gerçekleştiren ve yaklaşık 6 aydır ödemelerini alamayan üreticiler isyan etti. 


BAŞKAN DURAK ÜRETİCİLERİN SESİ OLDU
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan ve mağdur edilen üreticilerin yanında olduklarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak “Türkiye’nin  en büyük kooperatifi olacak iddiası ile kurulan Köroğlu Kooperatifi bünyesinde “sosyal proje” ve “küçük üreticiyi destekleyeceğiz” sözleri ile girişilen mantar üreticiliğinde, Kalıcı Konutlardaki iş yerlerinde üreticiye ürettirilen mantarların ödemesi yapılmayarak üreticilerin üretimlerine son verildi. Başkan üreticilere alım garantisi verirken, ödeme garantisi vermeyi umursamadığı sosyal projesi işin sonunda sosyal mağduriyet haline geldi. Üreticiler 6 aydır alacaklarını alamadılar! Ne yazık ki Tanju Özcan’ın, kar-zarar hesabı yapılmaksızın belediyenin bütçe imkânları ile girişilen hayallerinin sonu maddi ve manevi hüsranla sonuçlandı” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir