"Laf cambazlığı bizim siyasetimizde yok"

MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak, yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi'nin vatandaşlardan büyük bir teveccüh gördüğünü belirterek, "Her gün sahadayız. Her gün güzel işlere vesile olmak için gayret gösteriyoruz. Laf cambazlığı yaparak, farklı algılar yaratarak vatandaşlarımızı etkilemeye çalışmak bizim siyaset anlayışımızda yok" dedi.

A- A+ Paylaş
Paylaş
 • Linkedin
 • Pinterest
 • Whatsapp
 • Telegram
 • Reddit

HABER: Zeynep Sude YAVUZ

Mayıs ayında gerçekleştirilen genel seçimlerden sonra saha çalışmalarına ara vermeden devam eden MHP, yaklaşan yerel seçimler öncesi daha çok vatandaşa ulaşarak, Milliyetçi Hareketin Bolu'da yeni bir başarıya daha imza atması için büyük gayret sarf ediyor. Yaklaşık bir yıldır görevde olan MHP'nin genç İl Başkanı İlhan Durak, polemiklerden uzak, vatandaş ve Bolu odaklı bir siyaset anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi kurumsal kimliğinin zaten polemiklere izin vermeyeceğini de vurgulayan Durak, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. 

BİZİM AYNAMIZ İŞİMİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, MHP olarak yapay tartışmalardan, içi boş algılardan uzak bir siyaset anlayışı ile sahada olduklarını belirterek, "Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak, sahada vatandaşımıza Bolu'muza hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Bizim aynamız işimiz. Biz mücadele etmeyi fayda sağlamayı, güzel işlere vesile olmak için çaba ve gayret gösteririz. Vatandaşımız şu an test etme, tecrübe etme, süreci görme aşamasında. Vatandaşımızın takdir aşamasına yaklaşıyoruz. 31 Mart’ta Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı Bolu Belediyesi’ni kazanırsa, iş hacmi yaratma konusunda istişare konusunda, polemiklerden uzak, şovmen davranışlardan uzak bir şekilde Bolu’ya katma değer nasıl sağlarız? İş hacmi nasıl sağlarız? Bolu’nun dinamiklerini nasıl harekete geçirebiliriz? Bunun mücadelesini veririz. Allah’ın izniyle de Milliyetçi Hareket Partisi 54 yıllık kutlu tarihinde de her daim yüce Türk Milletine hizmet eden bir parti. Gururla söyleyebileceğimiz bir söylem ve davranış şekli, bakış açısı. O gün geldiğinde de vatandaşımız bize teveccüh gösterirse aynı şekilde teşkilatımıza Milliyetçi Hareket Partisi’nin felsefesine uygun bir şekilde  hizmet etme gayreti içerisinde olacağımızı söyleyebilirim.  Biz zaten Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak çalışırız. Çalışmayanı da çalıştırırız. Biz bunu her daim söylüyoruz. Genel Seçimde de söyledik. Vekil nasip oldu. Bolulu vatandaşlarımız teveccüh gösterdi. Takdir yetkisini kullandı. Bir milletvekilimiz çıktı. Vekil çıktıktan sonra da sahada gezerek, güzel işlere vesile olarak bir fayda sağladığını hepimiz görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin de bu düsturla bu ahlakla, bu davranışla çalışmalarını devam ettiriyor. O gün geldiğinde de Allah nasip ederse aynı hızla, aynı şevkle, aynı enerjiyle Bolu’ya katma değer konusunda elimizden gelen gayreti gösteririz. Bir yıldır il başkanlığı görevini ifa ediyoruz. Bir yıldan beri de polemiklerden uzak bir şekilde yapmış olduğumuz işlerle, yapmış olduğumuz faaliyetlerle gündeme gelmeye gayret gösteriyoruz. Bolu’da laf cambazlığı yaparak farklı algılar yaratarak vatandaşımızı etkilemek bizim siyasete bakışımızla benzerlik taşımıyor. İnsanların yapmış olduğu, katkı sağlamış olduğu değerler önemli. Biz bunları dikkate alarak gündeme gelmeye çalışıyoruz. Her gün sahadayız. Her gün bir şeylere vesile olmak için gayret gösteriyoruz. Kimseye gözümüzü ve kulağımızı tıkamıyoruz. Yapabileceğimiz her şeyde mücadele ettiğimizi vatandaşımıza hissettirmeye çalışıyoruz. Ben naçizane samimiyetle söylüyorum; polemiklerle gündeme gelmek istemeyen birisiyim ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurumsal kimliği de polemiklerle gündeme gelmez. Tabii ki de rakiplerimiz olacak. Rakiplerimizin söylemleri olacak. Ama bunlar da nezaket çerçevesinde, hassasiyetle söylenilmesi, yapıcı eleştirilerin yapılması gerektiğine inanan birisiyim" dedi. 


HEMŞEHRİLERİMİZ BELEDİYE HİZMETLERİNDEN MEMNUN DEĞİL

Bolulu vatandaşların belediye hizmetlerinden memnun olmadığını sahada çok net gördüklerini ifade eden İlhan Durak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın farklı polemiklerle gündeme gelmesinden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Durak "Vatandaşın takdir yetkisine çok az kaldı. 31 Mart’ta Bolu Belediyesi’nin hizmetlerine vatandaşlarımız takdir gösterecek. Mutlu mu? Mutsuz mu? Bolu Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalar gerçekten Bolu’ya bir kazanç sağladı mı? Vatandaşlarımız memnun mu yönetimden? Bunlar takdir edilecek. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bolu İl Başkanı olarak söyleyeyim; Bolu’ya, vatandaşa, kamuoyuna, Bolulu hemşehrilerimize baktığımızda Bolu’daki belediye hizmetlerinden memnun olmadığı aşikar. Tanju Bey farklı polemiklerle gündeme geliyor. Benim  rahatsızlık duyduğum kısım da bu. Bir belediye başkanı, bir makam sahibinin her konuyu polemik konusu yapması veya polemik yaratıp onun üzerinden rakiplerini alaşağı etme gibi bir düşüncesinin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bolu Belediyesi, Bolu’ya hizmet etme konusunda kapasitesini daha iyi kullanarak Bolu’daki süreçlerin yürütülmesinde  vatandaşlarımıza fayda sağlaması konusunda, yapmış olduğu projelerle, üretmiş olduğu işlerle kendini ifade ederse ben daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partisi ya da Cumhur İttifakı’ndan bir başkan adayı o göreve geldiğinde Bolu Belediyesi'nin  polemiklerle değil, yapmış olduğu işlerle gündeme geleceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

 • Durmuş Türkcan (6 ay önce)
  Sizin gibi kaliteli isimler lazım Bolu muza selahattine selam duranlarla yol yürümeye çalışanlar değil
  0
  0
  Yanıtla
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir