Kızılay Bolu’da da acıya merhem mutluluğa ortak oldu

Türk Kızılay Bolu Şube Başkanlığı, ihtiyaç sahibi binlerce ailenin ihtiyaçlarını karşılayarak acıya merhem, mutluluğa ortak oldu.

Kızılay Bolu’da da acıya  merhem mutluluğa ortak oldu
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için 1868’den itibaren önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, şubeleri aracılığıyla da ihtiyaç sahiplerine destlerini sürdürüyor. Sosyal hizmetler faaliyetleri kapsamında, insan onurunu korumayı sosyal yardım projelerinin ana eksenine yerleştiren kızılay, ihtiyaç sahiplerinin en özel günlerinde de onların yanında olmaya özen gösteriyor. 

Türk Kızılay Bolu Şube Başkan Yardımcısı Tuğba Ulusoy yaptığı açıklamada, İhtayaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Afetlerden sağlık hizmetlerine, kan temininden gıda yardımlarına kadar nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa Kızılay olarak orada olduklarını belirten Ulusoy bu kapsamda Bolu’da da çok önemli işlere imza atıldığını dile getirdi. Ekiplerinin ev ziyaretleri yaptıklarını, mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine yönelik kıyafet çadırları kurduklarını, yeni doğum yapan annelere “sevgi bohçası” dağıttıklarını anlatan Kızılay Boşu Şubesi Kadın Başkanı Ünsal Toylan “Huzurevlerinde kalan yaşlılarımızın her ay doğum günü kutladık, atkı-bere örme etkinliği yaptık. Özel gereksinimli bireylerimizi her zaman ziyaret ederek etkinlikler düzenledik. 2021’den bu yana 37 bin 969 aileye ulaşarak ihtiyaçlarını karşıladık.” diye konuştu.

Kızılay Bolu Şube Kadın Başkanı Ünsal Toylan da kentte ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın  yanı sıra genel merkez koordinasyonunda afet farkındalık eğitimleri düzenlediklerini, kadın gönüllülerin deprem, sel ve yangınlarda sahada görev aldığını ifade etti. İnsanların  maddi ve manevi ihtiyaçları karşılayabilmek için her zaman başkalarının yardımına ihtiyaç  duyduğunu, bunun da  giderilmesinin toplum hayatının devamı ve huzuru için hayati bir önem taşıdığını aktaran Ulusoy, “Biz de Kızılay Kadın olarak mazlumun, ihtiyaç sahibinin, zorda kalanın her zaman yanındayız. Bizim işimiz umudu tükenen insana umut olmak, değerli hissettirerek hayatına dokunmak ve süreklilik yaratmak.  Genel Başkanımız Fatma Meriç hanımefendinin de söylediği gibi kadın gönüllüler olarak sahadayız. Bir anne, bir kardeş, bir çocuk gibi çalışıyoruz ,aile gibi çalışıyoruz.” İfadesini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir