Kış mevsimi trafik tedbirleri toplantısı yapıldı

Bolu'da vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için, meydana gelebilecek olan olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü “Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı” Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Kış mevsimi trafik tedbirleri toplantısı yapıldı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Valisi Erkan Kılıç'ın başkanlığında,Bolu Valiliği Yedigöller Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Kıdemli Albay Özgür Kılıç, Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Gülden Özaydın ile diğer kurumların ve sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Toplantıda, Trafik Şubelerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Recep Koyuncu tarafından İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlar tarafından kış mevsiminde alınacak tedbirlerle ilgili sunum gerçekleştirildi. Program devamında, Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin de yaptığı sunumla kış tedbirleri ile ilgili olarak Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanlarında alınan önlemler, kış mevsimi için yapılan hazırlıklar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kış mevsiminde alınacak önlemler ve yürütülen çalışmalar ile ilgili gerçekleştirilen sunumların ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç, Kaymakamlardan ilçelerdeki, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli’den köylerdeki, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Gülden Özaydın’dan da Bolu Merkezdeki karla mücadele ile ilgili yapılan hazırlıklar hakkında bilgiler aldı.

“HER ALANDA HAZIRLIKLARIMIZ YAPILMALI”

Toplantıda Konuşan Vali Erkan Kılıç, vatandaşların kış mevisiminde güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için hazırlıkların kar yağmadan önce yapılması gerekildiğini belirterek, “İlimiz sınırları içerisinde kış mevsiminde karayollarımızı kullanacak vatandaşlarımızın sağ salim ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için gerekli olan tüm tedbirlerimizi kar yağmadan önce almalı, vatandaşlarımıza kamu hizmetlerini eksiksiz bir şekilde sunmalıyız. Kış mevsiminin sorunsuz bir şekilde atlatılması için ekipmanlarımızı hazırlamalıyız. Kar yağmadan önce karla mücadelede kullanılacak araçların ve makinaların bakımını yaptırmalı, tuz, solüsyon gibi malzemeler temin edilerek depolanmalıdır. Her kurum kendi sorumluluk alanında tedbirlerini almalı, koordinasyonu gerektiren konularda hemen koordinasyon sağlanmalıdır. Kış mevsiminde sadece trafik alanında da her alanda hazırlıklarımızı yapmalı, soğuk havada sokaklarda, yollarda kalabilecek vatandaşlarımız için konaklama, beslenme vb ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tüm tedbirlerimizi alalım, sokaktaki hayvanlarımıza yönelikte tüm hazırlıklarımızı yapmalıyız. Kış mevsiminde olumsuz hava şartları karşısında İlimiz genelindeki bütün yolları her daim açık tutmak, vatandaşlarımızın güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak ve mağdur olmamaları için gerekli hazırlıklarımızı yapmak hepimizin asli görevidir. İlimizde bulunan bütün yolları kullanacak vatandaşlarımıza ve Bolulu hemşehrilerimize kazasız seyahatler diliyorum. Kış mevsiminde trafiğin kesintiye uğramaması için karla mücadelede gece gündüz emek sarf edecek olan herkese görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir