Reklam

Hayaller fikre, fikirler projeye dönüşüyor

Hayaller fikre, fikirler projeye dönüşüyor
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Bağışçılar Vakfı’nın kurucu mütevelli heyeti üyesi Haldun Taşman’ın annesi Merhume Zehra Taşman adına açtığı ‘Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı’ için proje hibe destek çağrısına çıkılmıştı. Program kapsamında, Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından Bolu’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına yönelik bir etkinlik düzenlendi.  Programa çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya katıldı.

Etkinlikte konuşan Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı’nın Bolulu hayırsever iş insanı Haldun Taşman tarafından Bolu’ya armağan edildiğini belirtti. Akkaya, Bolu’da faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarını program için proje geliştirmelerini isteyerek, “ Programın yürütücüsü olan Bolu Bağışçılar Vakfı olarak,  kadına, eğitime, çocukların ve gençlerin geleceğine dair projeleri olan tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, kurumlarımızı, üniversitemizi, okul aile birliklerini, öğrenci topluluklarını, kooperatifleri bu programdan yararlanmaya davet ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından program Melihat Karaarslan’ın ‘Gelin Tanış Olalım’ etkinliği ile devam etti. Hafıza teknikleri ve etkili iletişim konularında bilgiler veren Melihat Karaarslan’dan sonra Bolu Belediyesi Proje Birim Müdürü Burcu Şimşek katılımcılara ‘Hayalden Fikre, Fikirden Projeye Doğru Bir Yolculuk’ adlı sunum gerçekleştirdi. Burcu Şimşek bir hayalin nasıl fikre, fikrin ise nasıl doğru bir projeye dönüşeceğinin evrelerini salonda bulunan katılımcılara anlattı. 

Etkinlikte Paşaköy İlkokulu öğrencileri tarafından oluşturulan müzik grubu, salonda bulunan katılımcılara keman resitali verdi. Minik öğrencilerin keman resitali büyük beğeni ile izlendi.

Program kapsamında düzenlenen etkinlikte çalışma grupları oluşturularak, Bolu’nun mevcut sorunlarının çözümüne yönelik örnek projeler oluşturuldu. Örnek proje sunumlarının ardından etkinlik sona erdi.

Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında seçilecek projelere hibe desteği verilecek. Proje başvuruları 13 Aralık 2019 tarihine kadar Bolu Bağışçılar Vakfı’nın www.bbv.org.tr internet sayfasında bulunan proje formu doldurularak yapılabilecek.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir