GÖLCÜK BAKIMA ALINDI…. UZUN ZAMANDIR BÖYLE HİZMET GÖRMÜYORDU

Bolu’da her yıl 500 bin turistin ziyaret ettiği ve 2040 yılına kadar Bolu Belediyesi’ne tahsisli olan Gölcük Tabiat Parkı’nın sözleşmesi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından sözleşme kurallarına uyulmadığı ve gerekli bakım onarımın yapılmadığı gerekçesiyle feshedildi. Milli parkta Kurban Bayramı öncesinde hummalı çalışma yapılıyor. Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yoğun çalışma başlatılırken, parka ilk etapta 15 milyonluk yatırım yapılıyor.

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Gölcük Tabiat Parkı’nda hummalı çalışma başlatıldı. Mayıs ayında Bolu Belediyesi’nden sözleşme kurallarına uyulmadığı için 2040 yılına kadar olan sözleşme fesh edildi. 

BÜTÜN MASALAR DEĞİŞTİRİLİYOR

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ilk etapta tabiat parkında bulunan 100 masa değiştirildi. Masalar Bolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan mahkumlar tarafından bedeli karşılığında yapıldı. Kurban Bayramı sonrasında da bütün masalar yenilecek. 

 PARKIN DÖRT BİR YANINA KAMERALAR KONULDU

Gölcük Tabiat Parkı’nın dört bir yanına toplam 20 kamera yerleştirildi. Tabiat parkına gelen ziyaretçilerin hem güvenliğini sağlamak ve daha güvenli park için gerekli çalışmalar yapıldı.

TUVALETLER YENİLENİYOR

Uzun yıllardır en önemli sorun olan tabiat parkında bulunan tuvaletlerle ilgili Milli Parklar Genel Müdürlüğü hemen adım attı. Mescidin olduğu bölgeye 6 erkek ve 6 kadının aynı anda kullanabileceği tuvaletler için proje bitirildi. Proje bayramdan önce ihale edilerek kısa sürede hizmete açılması planlanıyor. Aynı şekilde çocuk bakım odası da ziyaretçilerin hizmetine açılacak. Öte yandan parkın girişinde bulunan bölgede bulunan tuvaletler de yenilecek. 

KALDIRIM TAŞLARI TAMİR EDİLECEK VE ÇİTLER BAKIMA ALINDI

Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan kaldırım taşları bayramdan sonra bir kısmı yenilecek diğer kısmı da tamir edilecek. Parkı çevreleyen çitlerde bakıma alındı. Parkın karşı tarafında bulunan iskele de güvenli olmadığı gerekçesiyle kaldırıldı. 

Tabiat parkında her gün 10 temizlik işçisi çevre temizliğinde çalışıyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir