Gerçek muhalefeti Zafer Partisi temsil ediyor

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Bayır ve Genel İdare Kurulu Üyeleri Zafer Partisi Bolu İl Başkanlığını ziyaret etti.

Gerçek muhalefeti Zafer Partisi temsil ediyor
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Bayır, Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri, Zafer Partisi Bölge Başkanı Aydın Bahar Zafer Partisi İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

"YEREL SEÇİMLERE DAİR ORTAK DEĞERLENDİRMELER YAPMAK NİYETİNDEYİZ"

Ziyarette ilk olarak açıklamalarda bulunan Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Bayır yerel seçimler öncesi değerlendirmeler yapmak için geldiklerini belirterek "Zafer partisi olarak siyaseti Ankara merkezde kapalı kapılar ardında değil teşkilatlarımızla beraber, onlarla fikir alışverişinde bulunarak yapmayı, bölgenin sorunlarını yerinde tespit etmeyi önemsiyoruz. Bolu'ya ilk gelişimiz değil. Daha önceki geldiğimizde Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmiş, Bolunun yerel sorunlarına ait kapsamlı bir dosya almıştık. Bugün bu ziyaretimizde hem buradaki arkadaşlarımızı dinlemek hem de Türkiye'nin gündemine dair fikir alışverişinde bulunmak hem de yaklaşmakta olan yerel seçimlere dair ortak değerlendirmeler yapmak niyetindeyiz" dedi.

"MUHALEFET TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN KOPTU"

Muhalefetin 14-28 Mayıs seçimleri sonrasında kendi iç hesaplaşmalarından dolayı Türkiye gündeminden koptuğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Bayır, "Seçimlerden önce bu seçimler bir Recep Tayyip Erdoğan gitsin mi? Kalsın mı? Referandumuna döndüğü için seçimlerden önce doğru stratejileri oturtamayanlar bizim ısrarla 'bakın yanlış yolda gidiyorsunuz 6'lı masa. Bu şekilde sonuç alınamayacak. İkazlarımıza rağmen ki bu ikazların en sonuncusunu Genel Başkanım Sayın Özdağ 18 Ocak'ta TBMM'de yaptığı basın toplantısında ifade etmişti. Bu 6'lı masanın seçime çok kısa süre önce devrilmesi, hem de zehir zemberek açıklamalarla devrilmesi. Sonra tam tersi bir yöntemle kurulması büyük hayal kırıklıkları yarattı. Böylesine kritik bir seçime bizim samimi ikazlarımıza rağmen süreci yönetemeyen o günkü muhalefet seçimlerden sonra ne yazık ki kendi içine kapandı. Kendi iç hesaplaşmasıyla Türkiye'nin gündeminden koptu. Bugün Türkiye, muhalefetin kendi içinde bocalamasıyla siyasi tarihimizde hiç görmediğimiz kadar bir muhalefetsiz bir ortam oluşmasına neden oldu. Aslına bakarsanız Adalet ve Kalkınma Partisi hükümleri 22 yıldır Türkiye'yi muhalefetsiz yönetmenin adeta keyfini sürüyordu ama artık Zafer Partisi var. 6'lı masa bileşenlerinin kendi iç hesaplaşmalarına düştüğü bu ortamda biz, seçimlerin hemen ardından yeni döneme ilişkin hesaplamalarımızı, planlamalarımızı yaptık. Türkiye'nin ihtiyacı olan yapıcı muhalefeti, doğru muhalefeti temsil eden tek parti konumuna geldik" ifadelerini kullandı.

"CUMHURİYETİN 100.YILINI KUTLAYACAĞIZ" 

Zafer Partisi İl Başkanı Serdar Çuhadar'da, devketşn 10 günlük yasla Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarına gölde düşürdüğünden bahsederek, “Cumhuriyetin 100.yılını kutlayacağız. Aslında çok mutlu neşeli olmamız gerekirken, şahsım hüzünlü. Çünkü gereken özenin gösterilmediğini, Filistin'in kendisinin 3 günlük yas ilan etmişken devletimizin 10 günlük yasla Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarına biraz gölge düşürdüğünü düşünüyoruz. Bununla da kalmadı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramından tam 1 gün önce dozerlerle yıkılan Atatürk ismini taşıyan Atatürk Havaalanında bir Filistin-Hamas mitinginin olacağını duyduk. Tabi bu süreçte bizim sevincimiz pek olmuyor. Zafer Partisinde bizler hiçbir zaman kişisel ikbalini düşünen arkadaşlardan oluşmuyoruz. Bizler evlatlarımızın, çocuklarımızın, güzel vatanımızın geleceği için burada toplandık. Bütün bunlar ışığında samimiyetten uzak söylemlerin bizleri ne kadar yaraladığını söylemek istiyorum” dedi. 


 


 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir