EŞREF İŞLER: “ENGELLİLERİMİZ BİZE ALLAH'IN EMANETLERİDİR”

3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle Yeniden Refah Partisi Bolu Belediye Başkan Aday Adayı Eşref İşler bir mesaj yayınladı. İşler “Asıl engellilerin bilimden, irfandan, vicdandan, ahlaktan ve sevgiden yoksunlar olduğunu vurguluyor, tüm engelli kardeşlerime sağlık, esenlik ve huzur içerisinde geçirecekleri engelsiz, mutlu yarınlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

EŞREF İŞLER: “ENGELLİLERİMİZ BİZE ALLAH'IN EMANETLERİDİR”
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

 

3 Aralık dünya engelliler gününe dikkat çeken Yeniden Partisi Bolu Belediye Başkan Aday Adayı Eşref İşler, “İnsanlık olarak beraberce yürüdüğümüz yaşam yolunda, onların hayatlarını kolaylaştırmak, önlerindeki engelleri aşmada yardımcı olmak, yol arkadaşlığının ve kader birliğinin bir sorumluluğudur” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli vatandaşaların sorunları, istekleri dile getirilip bir farkındalık oluşturulması gerektiğini vurgulayan İşler, şunları dedi:

“NE DEĞERLER KATTIĞI TEKRAR DUYURULMAKTADIR”
“Senede bir defada olsa empati yapılmasına vesile olan bugün, İnsanlık onurunun her türlü engeli birlikte aşmamız gerektiğini hatırlatması açısından çok anlam ifade etmekte, engellerin aşılması halinde bu insanların dünyaya ne değerler kattığı tekrar duyurulmaktadır. Yakın zamanda aramızdan ayrılan ünlü fizikçi Hawking’in  yaşadığı tekerlekli sandalyesinden bilim dünyasında ne fırtınalar estirdiğine hepimiz şahit olmuştuk.  İşitme engelli Beethoven’ın müzik dünyasındaki yeri tartışılmazdır. Görme engelli rahmetli Cemil Meriç, düşünen beyinleri az mı zonklatmıştı. Yine, görme engelli Âşık Veysel gören gözlerin göremediklerini nasıl saza ve söze dökmüştü. Hemşerilerimiz Âmalar Şeyhi Osman Kemâli Efendi ile Kadı Darîr’i nasıl unutabiliriz.

ENGELSİZ, MUTLU YARINLAR DİLİYORUM
Bu anlamlı günde ,“Her canlı acı duyar, başkasının acısını duyan ise insandır” sözü doğrultusunda engelli kardeşlerimizi anlamak, onlara destek olmanın ilk adımıdır diyor, her insanın suçlu adayı olması gibi herkesin de engelli olma ihtimalinin bulunduğunu hatırlatmak isterim. Bu gerçekten yola çıkarak, asıl engellilerin bilimden, irfandan, vicdandan, ahlaktan ve sevgiden yoksunlar olduğunu vurguluyor, tüm engelli kardeşlerime sağlık, esenlik ve huzur içerisinde geçirecekleri engelsiz, mutlu yarınlar diliyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
sanalbasin.com üyesidir