Eczacı Odaları Mitinge Gidiyor

Eczacı Odaları Mitinge Gidiyor
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

20. Bölge Sakarya Eczacı Odası Birliğine bağlı olan Sakarya, Bolu ve Düzce Eczacı Odaları, gerçekleştirdikleri basın açıklamasında 16 Ekim Ankara'da gerçekleşecek olan büyük eczacılar mitingine katılacalarını açıkladı. Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar yaptığı açıklamada;

"Birinci basamak sağlık mensubu olarak. Eczacılar hak ettiği yerde olamıyorlar. Bazı siyasi irade tarafından dinlenmiyoruz. Şimdilik açığız siyasi iradenin en üst tepesinde olan Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyoruz. Eczaneler artık kendilerini idare edemiyor. Biz anlaşılmak istiyoruz"

ifadelerine yer verdi.

''TEK BİR HASTAMIZ İLAÇSIZ KALMASIN''

 Orhan Yontar açıklamasına;

''Bizler, Türk Eczacılar Birliği, Türkiye'deki tüm eczacı odalarımız. 46 bini aşkın meslektaşımız, 80 bini aşkın eczane çalışanlarımız ve eczacılık fakültelerinde okuyan genç meslektaşlarımızla birlikte, ülkemizin dört bir yanında, ilaç eczacılık hizmetlerinin sürdürülmesi, toplumun doğru, etkin ve güvenilir ilaca erişimi ve toplum sağlığının korunması için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bizler ülkemizin en ücra köşelerinde, köylerinde, mahallelerinde tek bir hastamız bile ilaçsız kalmasın diye eczacılık mesleğini yaşadığımız her türlü çalışıyoruz”

sözleriyle devam etti. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
sanalbasin.com üyesidir